Mlode gurami (POMOCY!!!! )

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dzidek Gb
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2005 22:03
Lokalizacja: Southampton W.Brytania

Mlode gurami (POMOCY!!!! )

Post autor: Dzidek Gb »

Zjawiłem sie po kilkunastu dniach w domu,Moje akwa 70l z obsada para gurami,podwójna para bojowników(2+1),glonojad i krewetka.Wszystko było karmione automatem,swiatło tez.Z temp.to było chyba róznie raz musiała spasc ponizej 22 stopni.Co zastałem oczywiscie glony na szybach,jedną dojechaną samice bojka,bojek siedzi w kokosie i nie chce wyjsc a jak wyjdzie to jest goniony przez samca guru z powrotem.I olbrzymie gniazdo z ikrą,dzisiaj juz sa młode wyglądaja jak mikro kijanki.Co mam robic dalej musze podmienic wode choc mam duzy filtr zewnetrzny,usunąc glony!!!I co najwazniejsze co mam zrobic z tymi rybami,duzymi jak i małymi????Parametry są super moze NO3 za duze koło7.Mam to zostawic jeszcze tydzien??? az małe podrosną??(czym to sie karmi(mieszkam w angli i polski produkt jest tu obcy)co kupic).POMOCY!!!!!!!!!!!!!! CO ROBIC!!!! Mam ta skład rybek od ok. 6mies. i wszystko było o.k Hellp!!!
sebastian
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 26 lut 2006 20:08
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: sebastian »

Witam 8)
Młode rybki należy odłowić jak najprędzej 8) Karmienie rozpoczynamy na drugi dzień. Najlepsze są jaja solowca czyli artemii, pierwotniaki. Można również karmić rozpuszczonym w wodzie ugotowanym żółtkiem , mlekiem w proszku 8) Młode rosną nierównomiernie i dlatego należy je selekcjonować wg rozmiaru mniej więcej co 2 tyg. żeby uniknąć kanibalizmu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia :P
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

To co napisał przedmówca, a dodam tylko gurami i 70 litrowe akwa to nic innego jak sajgon. Zatem proponuje wyłowić gurami i oddac jak najprędzej bo oprócz tego ze młodych nie bedzie jeszcze gurami wytnie Ci w pien inne rybki.
Gurami jako terytorialna ryba wymaga akwarium od 120l wzwyż. Niestety ma to do siebie, ze w fazie poczatkowej w małym akwa bedzie tolerowała ine ryby, jednak po jakimś czasie zacznie się gonienie i zagonienie na śmierć włącznie. Zatem fajnie że masz młode...ale zmiana akwa w tym przypadku konieczna !!!
Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Dzidek Gb
Posty: 73
Rejestracja: 10 gru 2005 22:03
Lokalizacja: Southampton W.Brytania

Post autor: Dzidek Gb »

No to fajnie :idea: :idea: mam jedno co stoi jedyne 400l.tylko ze czeka jak zmienie mieszkanie tutejsze stropy tego nie utrzymają.Jakos dam rady :D
Lesiotech
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2006 11:43
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiotech »

jak stropnie wytrzyma tozrób półkena ścianie nośnej:
Belka przykręcona do ściany i trójkątna rama pod spodem też oparta na ścianie. Jak dasz odpowiednio mocną rame i dobrze zakotwisz wszystko(najlepiej kotwy wklejane i wszystko wpuszczone w tynk) tospokojnie tone wytrzyma a akwa 400l waży max 500Kg z pełnym wyposażeniem.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
andrzej konarzewski
Posty: 64
Rejestracja: 08 cze 2005 20:53
Lokalizacja: tychy

Post autor: andrzej konarzewski »

witaj!
z tego co pisales Dzidek wynosze ze nie mencz sie ztymi mlodymi bo ich nie wykarmisz musialbys miec tzw. pył planktonowy lub zapytaj w sklepie ZOO czy nie maja pokarm dla mlodych labiryntow wrotki kiedys taki otrzymywalem z US to sie nazywalo ,, protagen'' po 24 godz.po wrzuceniu do wody wytwarzal sie pyl .super sprawa na piersze dwa tygodnie zycia tych labiryntow. pozniej podawaj mikro i artemie.rosna bardzo roznie .akwa powinno byc przykryte ze wzgledu na wytwarzajacy sie labirynt u mlodych i zeby go nie przeziebily bo podna. te ktore zaczna juz same pobierac powietrze z powierzchni odlawiaj do innego akwa i szukaj zbytu :lol:
powodzenia
maciejc4
Posty: 98
Rejestracja: 23 lis 2005 17:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciejc4 »

Moglby powiedziec mi ktos, jak rozroznic plec u gurami i dac zdjecia gniazda zbudowanego przez nie? Ja mam 2 gurami i jak wstalem to zobaczylem na wodzie taka pianke w narozniku a jedno gurami gonilo drugiego ! Pomocy!
ODPOWIEDZ