welon choroby 1

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Adam Ciepał
Posty: 14
Rejestracja: 26 lut 2005 23:07
Lokalizacja: Sosnowiec

welon choroby 1

Post autor: Adam Ciepał »

mam akwarium 45l obsada ryb:2 welony,4 brzanki zielone,2 mieczyki,2 guraminy, 2 kiryski,1 bocja wspaniała,1 zbrojnik niebieski i jeden bojownik.
Temp wody 25-26 stopni.Pokarm TROPICAL PŁATKI FLAKES. MAMY OSPE!!!
Padły mi następujące ryby: 2 neonki,1 bocja wspaniała, 1 zbrojnik niebieski.
Używam następujące lekarstwa: ICHTIOSAN 1 kropla na jeden litr oraz AKRAFILAWINA 5 kropli na 10 litrów wody.
I CO MOGĘ JESZCZE ZROBIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!
I czy moge wlać jakieś inne lekarstwo.
ADAM CIEPAŁ
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Po pierwsze:jak juz napisałem to jest martwica płetw.Po drugie: masz stanowczo za małe akwa na taką obsade :? .Po trzecie: FMC jest chyba najlepszym środkiem(choć u mnie nic nie działa jak narazie :cry: ).Po czwarte żebyb odpowiedziec na posta do Ciebie nie musisz tworzyc nowego posta wystarczy że klikniesz ikone odpowiedź na dole ekranu :lol: :lol: .Życze powodzenia w leczeniu.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Aha jak zdecydujesz sie użyć FMC to raczej zaprzestań używania innych środków.Jakie masz pH wody w akwa?
Adam Ciepał
Posty: 14
Rejestracja: 26 lut 2005 23:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Adam Ciepał »

nie wiem w jaki sposób to sprawdzić do wody z kranu dolewam esklarin
ADAM CIEPAŁ
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

pH sprawdza sie testerem.Woda powinna byc odstana przed dolaniem do akwa.jak często podmieniasz wode?pH mojego akwa wacha sie miedzy 6,5 a 7,5.
Adam Ciepał
Posty: 14
Rejestracja: 26 lut 2005 23:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Adam Ciepał »

Dzięki za informacje właśnie wróciłem ze sklepu gdzie kupiłem tester względem tego co widzę jest 7, 6 wodę zmieniam 1/3 raz na tydzień , kupiłem Fmc gościu kazał mi wymoczyć każdą rybę przez 2 minuty w pojemniku i wpuścić do akwarium ,zmieniłem wodę i wlałem to do akwarium , ale 2 ryby mi padły
bocja i danio pręgowane
ADAM CIEPAŁ
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Hmm ile wlałes FMC do akwa?Powinieneś wlać 15ml na 100 czyli w twoim przypadku około 7ml.Moczyc je tez możesz ale w wodzie z FMC roźcieńczonym w tej samej proporcji.Ta woda która teraz wlałes była odstana?Nowa woda nawet odkarzona może dobrze na rybki chore źle podziałać...Nie ma sprawy za rady w końcu po to jest to forum :) :)
Adam Ciepał
Posty: 14
Rejestracja: 26 lut 2005 23:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Adam Ciepał »

w sklepie kazali mi wlać 2 krople na 1 litr wody a ryby moczyć przez 2 minuty
z preparatem 4 krople na 1litr
ADAM CIEPAŁ
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Khem wychodzi 90 kropel.Lepiej weź jakas miarkę mililitrową(jak nie masz jej na FMC) i wymierzyć 7ml.mam całą ulotke o FMC i tam jest tak napisane.Co do moczenia to hmm nie wydaje Ci sie to troche zabardzo stężone :?: Bo mi tak...Nadmanganian potasu jak się kąpie rybki stosuje się 0,5grama na 10l a jest to środek słabszy bo stosuje sie go nawet u małych dzieci.Jak kupiłes mały pojemniczek ,a tak przypuszczam to on raczej nie wystarczy.No i sprubój odizolowac rybki zakażone i u nich zastosować kuracje trzy dniową a po pięciu dniach powtórka.
Adam Ciepał
Posty: 14
Rejestracja: 26 lut 2005 23:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Adam Ciepał »

Dzięki za informacje ale niestety nie mam możliwości odizolowania ryb.
Jak na razie spokój .
Co ile dni powtórzyć wlewanie lekarstwa
ADAM CIEPAŁ
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Nie ma za co.Kuracje powtórz za jakieś 5-7dni.Spokój to znaczy że ryby CI nie padają?Jak kulki ospy odpadna od nich na dno to po jakimś czasie choroba może znowu zaatakować.Jak kulki znikną to radze wyparzyć żwir.Powodzenia w leczeniu :)
ODPOWIEDZ