[90] moje paludarium i nie tylko

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

[90] moje paludarium i nie tylko

Post autor: chemik4 »

Na pierwszym zdjęciu jest paludarium, które stoi w moim pokoju, na drugim znajduje się akwarium toważyskie (ok 220 litrów) w pokoju gościnnym

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cnd ... 8a9po.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fl0 ... inkks.html
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Aldred »

hej.
Na pierwszym zdjęciu naprawde widać sporo zielska a na drugim zdjęciu nic nie widać 8) Postaraj się zrobić więcej, bardziej wyraźne i dokładne zdjęcia. Jestem bardzo ciekawy jak wyglądają Twoje baniaki :)

Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Postaraj się zrobić zdjęcie bez flasha na jakimś statywie. Podaj tez sprzęt i obsade.
W tym paludarium to mogłyby jakieś apisto pływać :wink:
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

A wiec tak...
Paludarium:
Rybki: ok 15 neonów Innesa, 7 błyszczyków parańskich, 14 kirysków spiżowych, 5 zbrojników Ancitrus sp., samiec pilęgniczki kakadu.

Rośliny: mikrosorum (zarówno pod jak i nad wodą), kryptokoryny, mech jawajski (tak samo jak mikrosorum), anubias niski (nad wodą), na lądzie rosną także: ficus pumila, difenbachia, różne gatunki paprotek

Sprzęcik: oświetlenie 2x 20 W (jedna świetlowka typu daylight, druga to SYLVANIA GROLUX), grzałka 50W Aquael, pompka Aquael FAT-4 z duzą gąbką jako wkład.

Parametry wody: TwO ok 7 *n, TwW 0 *n, pH 6,5

Teraz to 200 litrowe akwarium:
Rybki: 4 skalary, kilka żałobniczek, 3 tęczanki, kosiarka, molinezje (chyba z 20)

Rosliny: anubias niski, różne kryptokoryny, żabienica amazońska (2 sztuki), nadwódka szerokolistna, bakopa, różdżyce

Sprzęt: oświetklenie 2x 40W (jedna świetlowka typu daylight, druga to SYLVANIA GROLUX), grzałka 50W, pompka Aquael FAT-2 z tkaniną filtracyjną jako wkład.

Parametry wody: TwO ok 10 *n, TwW 6 *n, pH 7,5
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Zrobiłem kilka nowych fotek:
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
zielonyjezus
Posty: 114
Rejestracja: 26 mar 2006 11:35
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: zielonyjezus »

moge spytac jak przyczepiles te rosliny z tylu nad akwarium? tzn czego sie trzymaja? moze zrobilbym cos takiego u siebie? bo slicznie to wyglada..
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Do tylnej szyby jest przyklejona, za pomocą pianki montażowej na cienkiej płycie styropianowu, kora. Na niej rośnie fikus pumila i scindapsus. Boczna ścianka jest wykonana tak samo, na niej posadziłem mikrosorum.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Piekne. Szczegolnie to Paludarium!
Zazdroszcze :lol: !
Czesc Marcin!
nisei
Posty: 238
Rejestracja: 14 kwie 2006 18:50

Post autor: nisei »

super! powiedz mi jak sie nazywa ta roślinka o drobnych listkach, która rośnie jak bluszcz?
Paludarium
Copella Nigrofasciata
Copella carsevennensis
Copella Arnoldi
Apistogramma Bitaeniata

Paludarium Betta splendens
Amazonia do śmierci!
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Szczerze mówiąc takie paludarium jest moim marzeniem... Osobiście jednak pod wodą zrobiłbym kilka zmian w kierunku biotopu czarnych wód. Podstawowa rzecz to piasek na dnie. Dodatkowo dołozyć do tego troche liści dębu i korzeni, aby zrobić pewnego rodzaju labirynty dla ryb pod wodą (aby to uświadomić podaje link )
Jeśli chodzi o rośliny to pod wodą dążyłbym do zminimalizowania ich ilości. Natomiast na powierzchni wody dałbym rośliny pływające typu pistia, która przy niedoborze azotu wypuszcza bardzo ładne i długie korzenie. Reszta pozostawałaby bez większych zmian.
Jeśli chodzi natomiast o ryby to ja jako miłośnik apisto dałbym właśnie jakąś rybę z rodzaju apistogramma. W akwarium 90l można byłoby zrobić jakiś harem. Przy takich warunkach w Twoim akwa rybcie żyłyby długo i cieszyły oko :)
Taki jest mój pogląd na tą sprawę :)
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

nisei pisze:super! powiedz mi jak sie nazywa ta roślinka o drobnych listkach, która rośnie jak bluszcz?
To jest fikus pumila, on rośnie w tych tak szybko, że co 2 tygodnie musze go mocno przycinać.

porki38 mialem tam pielegniczki Ramireza ( 4 sztuki) niestety po 2 dniach zachorowały na ospe rybią i padły... teraz szukam pielęgniczek kakadu, ale u mnie w pobliżu bardzo trudno dostać ładne egzemplarze, w sklepach zawsze są jakieś takie chude i wyglądaja jak by były chore.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
nisei
Posty: 238
Rejestracja: 14 kwie 2006 18:50

Post autor: nisei »

porki ten link--> akwa naprawde na poziomie.. zatęsknilem za pistią rozetkową no a korzeń jest moim ideałem.........
Paludarium
Copella Nigrofasciata
Copella carsevennensis
Copella Arnoldi
Apistogramma Bitaeniata

Paludarium Betta splendens
Amazonia do śmierci!
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

chemik4 pisze: porki38 mialem tam pielegniczki Ramireza ( 4 sztuki) niestety po 2 dniach zachorowały na ospe rybią i padły... teraz szukam pielęgniczek kakadu, ale u mnie w pobliżu bardzo trudno dostać ładne egzemplarze, w sklepach zawsze są jakieś takie chude i wyglądaja jak by były chore.
Wiesz pielęgniczki ramireza to bardzo wrażliwe rybcie. Natomiast jeśli chodzi o kakadu to są bardzo wytrzymałe i możesz spokojnie kupować. na pewno w dobrych warunkach wyładnieją.
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
nisei
Posty: 238
Rejestracja: 14 kwie 2006 18:50

Post autor: nisei »

chemik mam pyt do ciebie:
1.to z lewej to microsorium?
2.czy to wszystko to jest jakies wielkie wysokie akwarium czy jak to zrobiłes? z przodu jest szyba?
interesuje mnie konstrukcja bo jest to naprawde bardzo ciekawe;p pzdr
Paludarium
Copella Nigrofasciata
Copella carsevennensis
Copella Arnoldi
Apistogramma Bitaeniata

Paludarium Betta splendens
Amazonia do śmierci!
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

nisei pisze:chemik mam pyt do ciebie:
1.to z lewej to microsorium?
2.czy to wszystko to jest jakies wielkie wysokie akwarium czy jak to zrobiłes? z przodu jest szyba?
interesuje mnie konstrukcja bo jest to naprawde bardzo ciekawe;p pzdr
1. tak
2. to jest akwarium własnej roboty o wymiarach 100x60x90 cm, zrobione jest z szyby grubości 5mm (dno 10mm). Przednia szyba jest zrobiona z 4 części: jedna szyba 35x100 cm, dwie szyby 40x50 cm i jedna 10x100 cm.
Do zrobienia zjdęcia wyjąłem te dwie szyby 40x50 cm.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Zablokowany