czy możliwe jest wysyłanie pocztą np.ślimaków

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
adamos
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2006 9:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

czy możliwe jest wysyłanie pocztą np.ślimaków

Post autor: adamos »

dałem post o zbyciu ampulari ,chętni chcieli abym wysłał pocztą .Co sądzicie.Moim zdaniem to ślimaki moą nieprzeżyć takich wysyłek.
112l wielogatunkowe
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

ampularia tak samo jak rybki, krewetki czy roślinki jest w stanie przeżyć ale wszystko zależy od tego jakie warunki jej zapewnisz... i jaka długa będzie podroz...
adamos
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2006 9:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: adamos »

dzieki za odpowiedż .Tylko myślę że to zadużo ceregieli aby wysyłać ampularie w dodatku na koszt odbierającego.Ampularie nie są trudne do zdobycia
112l wielogatunkowe
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

powiem tak ampularie są bardziej wytrzymałe na transport niż rybki, krewetki czy roślinki więc jeśli będa miał dośc wody, dośc powietrza i coś do czego mogły by się przeyczepiać jakieś liscie itp to nie ma problemu:)
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Abrasjel pisze:powiem tak ampularie są bardziej wytrzymałe na transport niż rybki, krewetki czy roślinki [...]
A skąd masz takie wiadomości Akwarysto ? Jeśli nie wiesz tego z praktyki to podchodziłbym sceptycznie do twoich rad....
Śmiem wątpić czy ampularie są bardziej wytrzymałe niż roslinki podczas transportu, w końcu ślimaki to zwierzęta i nie wiem czy zwierzęta dobrze znoszą trasport w paczce... Rośliny myśle że lepiej przeżyją taki szok (oczywiście po odpowiednim zapakowaniu)
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

no więc tak drogi "Przyjacielu AkwaForum"... piszę z wlasnego doświadczenia (nigdy nie zdarzyło mi się żeby ampularie zdechły podczas przesyłki) i dodatkowo opieram się na doświadczeniu zaprzyjaźnionego Pana z akwa.... a to że są bardziej wytrzymałe od roślinek to nie masz już się do czego przyczepić?? głównie chodziło o rybki i o krewetki a jeśli chodzi o roślinki to nie o wszystkie bo sa mniej i bardziej wytrzymale...nie pozdrawiam
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Abrasjel pisze: głównie chodziło o rybki i o krewetki a jeśli chodzi o roślinki to nie o wszystkie bo sa mniej i bardziej wytrzymale...
A ciekwawe także skąd to stwierdzenie :)
Już nie chodzi mi o samą Twoją wiedzę akwarystyczną, ale o podejście do tego cennego hobby. Osobiście nigdy nie będe za wysyłanieu zwierząt pocztą i tyle. A spytałem się bo myslałem że przeprowadziłeś odpowiednie badania na temat przeżywlności organizmów żywych w paczkach Poczty Polskiej :twisted:
A ja pozdrawiam :P
90l-SA - sprzedam
ODPOWIEDZ