[180l]plekostomus vs. kiryśnik

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ponury
Posty: 31
Rejestracja: 17 maja 2006 18:09
Lokalizacja: Poznań

[180l]plekostomus vs. kiryśnik

Post autor: ponury »

witam!
mam problem orpócz tych dwóch ryb mam jeszcze 7 skalarów, ale chodzi i plekostomusa i kiriśnika, otóż kiryśnik jest u mnie chyba drugi rok, jeszcze z dawnych czasów mniejszego akwarium, bydle (samiec) ma ponad 10 cm i tu pojawił się problem, bo jakiś rok temu dokupiłem pleksotomusa, który prawie w ogóle nie rośnie:|, jeśli przybyło mu 0,5 cm to dużo, wydaje mi się że kiryśnik mu całym pokarm wyjada z dna i to może dlatego, kupiłem mu pokarm w tabletkach które opadają na dno, ale kiryśnik całą do paszczy łapie memła i aż zje, a jeśłi wrzuce kilka to od reszty plekostomusa odgania, może przeniść jedną z tych ryb do innego akwariu??
Pygocentrus
Posty: 38
Rejestracja: 16 mar 2006 21:00
Lokalizacja: ----------

Post autor: Pygocentrus »

Nieźle przerybione akwa i za małe na skalary, a na Plecostomusa to jest za małe jakieś 3 razy :lol:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

akwa masz stanowczo za małe !!!
Mam podobną obsade 5 skalarów 5 kiryśników kilka zbrojników i 1 plekostomus u mnie w cziągu 3 miechów urósł jakieś 5cm.
Czemu tobie nie rośnie hmm jak byś wsadził tą obsade do 300l to by urósł :)
A to ja mam pytanko do ludzi mających te rybki, mianowicie czy do tej obsady jaką podałem moge dorzucić jeszcze jednego plekostomus (mam 280l)
Pozdr august
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Ja chciałem tylko dodać, że nie ma już Plecostomusa. Ta ryba nazywa się Liposarcus Pardalis.

Czołem
Czołem :)
Pygocentrus
Posty: 38
Rejestracja: 16 mar 2006 21:00
Lokalizacja: ----------

Post autor: Pygocentrus »

Awatar użytkownika
ANATOM
Posty: 99
Rejestracja: 19 kwie 2006 18:08
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: ANATOM »

Brian pisze:Ja chciałem tylko dodać, że nie ma już Plecostomusa. Ta ryba nazywa się Liposarcus Pardalis.

Czołem
ja tam wole zostac sobie przy starej fajnej nazwie. sama mam jednego plecostomuska albinosa :D
pozdr.
Awatar użytkownika
żwirek
Posty: 39
Rejestracja: 11 maja 2006 19:57

Post autor: żwirek »

Jak ktoś by chciał to oddam 20 cm. Liposarcus Pardalis. Zainteresowanych zapraszam na gg :wink:
W akwarystyce nie da się utworzyć zasady, do której nie ma wyjątków.
ODPOWIEDZ