"dmuchawce" na żabienicy

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
egusia
Posty: 41
Rejestracja: 08 kwie 2006 17:00

"dmuchawce" na żabienicy

Post autor: egusia »

9 dni temu założyłam akwarium... żwirek, woda, korzonek , roślinki.... jakieś 4 dni temu zaczęły pojawiać się takie pojedyncze, białe, pajęczynowate "dmuchawce" na liściach i łodygach żabienicy... a także na szybie. Jest to malutkie 2-3 mm. ...ma jedną cieniutką łodyżkę zakończoną "kwiatem" :roll:
Wygląda to mniej więcej tak:
Obrazek

Wie ktoś co to może być? :roll:
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

To mi wygląda na stułbie, to taki mały, słodkowodny jamochłon, dla dorosłych ryb nie jest szkodliwy, ale dla drobnego narybku może byc śmiertelnie niebezpieczny. Jeśli chcesz sie tego pozbyć to wpuść do tego akwarium bojowniki lub wielkopłetwy i nie karm ich kilka dni, one wszyskie stułbie wyjedzą. Istnieją też metody chemiczne, jednak one są szkodliwe nie tylko dla stułbi ale i dla roślin i ryb.
Jeśli w tym akwarium nie bedziesz trzymała narybku to te zwierzątka mogą tam sobie mieszkać.
Ja sie ciesze jak u mnie sie pojawiają różne takie stworzonka, wtedy aby widze, że w moim akwarium jest wszystko ok.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
egusia
Posty: 41
Rejestracja: 08 kwie 2006 17:00

Post autor: egusia »

hmm... stułbie :roll:
Znalazłam takie zdjęcie:
Obrazek
..więc raczej to nie to... moje istotki mają łodyżkę tak samo cieniutką jak "ramiona", jak pajęczynka...
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

No to jest to pewnie wykwit pierwotniaka (grzyba) częsta przypadłość w nowych baniakach. Musisz poprostu czekać a jak szybko się pojawiło to i tak szybko zniknie. Jeśli nie to będziesz musiała zaciemnić akwarium na jakiś czas. Poszukaj, bo było już o tym wiele razy.

Czołem
Czołem :)
Awatar użytkownika
egusia
Posty: 41
Rejestracja: 08 kwie 2006 17:00

Post autor: egusia »

Niewiem, rozniosło mi się to po całym akwa, jest na roślinach, korzeniu, żwirku i szybach... ale woda jest czyściutka :roll: zaciemniłam akwarium... zobaczymy co z tego będzie... :?
ODPOWIEDZ