oświetlenie w gotowej pokrywie

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
kajka1983
Posty: 33
Rejestracja: 07 lut 2005 20:05

oświetlenie w gotowej pokrywie

Post autor: kajka1983 »

moje akwarium 60 litrów kupiłam z gotową pokrywą w której jest zamontowana świetlówka 15W. Roślinki rosną przy takiem oświetleniu kiepsko, z wyjatkiem tych mało potrzebujacych światła. długość świetlówki to 45 cm, w sklepie mówią że nie dostane świetlówki o większej mocy takiej długości, a może jednak, wiecie coś??? Najchętniej to doprawilabym pod tą pokrywe jeszcze coś świecącego ale nie wiem jak??? Może macie jakiś pomysł? Bardzo prosze oświećcie mnie co zrobić :)
Awatar użytkownika
michal111
Posty: 122
Rejestracja: 01 lut 2005 21:56

Post autor: michal111 »

Tak oświetlenie jest za słabe. Ale nie martw się też mam ten problem zapewne druga świetlówka Ci się nie zmieści [Sam prubowałem drugą do siebie wcisnąć a mam podobne akwarium 54l :D ]

Możesz dać żarówke ale będom rosły glony :x [ Wiem bo u mnie też tak było :? ]

Może po prostu dostosuj rośliny do mocy świetlówki ja tak zrobiłem i wszystko mładnie rośnie 8) ]
54l,20l i 4l więcej informaci w dziale galeria ;]

Text napisał dyslektyk za błędy przepraszam ;]

Nowy numer gg mam ;]
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Takie oświetlenie oczywiście za słabe, nie ma świetlówek o różnej mocy i jednej długości, każda moc jest odpowiednio długa bo ma dawać odpowiednią ilość światła :!: :wink:

A żeby zwiększyć ilość światła, dokup statecznik indukcyjny do świetlówek T8, na 15 W, do tego dwie oprawki bryzgoszczelne do świetlówek T8 no i troche kabli, wszystko możesz kupić w zwykłym sklepie elektro albo w www.aqva-light.pl :!: :wink:

POZDR
kajka1983
Posty: 33
Rejestracja: 07 lut 2005 20:05

Post autor: kajka1983 »

dzięki! a jeden statecznik nie wystarczy na dwie swietlówki?? tzn. ten co mam juz zamontowany???nie wiem tylko czy sie zmieści chyba pójde z pokrywą. Mam nadzieję że to nie kosztuje majątek:)
ODPOWIEDZ