Molinezja odeszła, kirysek bez wąsów...

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!

Nie chcialem pisac...Jednak prosze nie kupuj zadnych rybek wiecej! :evil:
Masz jekies paskudstwo w Akwa. MFC podawaj jak w ulotce i poprostu czekaj. Po kuracji podmien 25% wody (Odstanej). Brzanki beda zawsze podgryzaly inne rybki szczegolnie sumatrzanskie. pomysl nad Twoja obsada Baniaka. A Niki miala 100% racje! Rybki odchodza jedna za druga a Ty twierdzisz ze chore nie sa?! Moze nie chore a poprostu sie truja? Podaj prosze parametry wody...Azotany itp.
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
egusia
Posty: 41
Rejestracja: 08 kwie 2006 17:00

Post autor: egusia »

W tej chwili nie kupię... i po co ta złość :roll: Każdy popełnia błędy...
Jak narazie odeszły dwie rybki molinezek i kirysek, każde z nich miało inne objawy a tek molinezek ma jeszcze inne, więc wnioskuję, że rybki przyszły z paskudztwem...

Co do stosowania MFC różnie wyczytałam na forum... a na ulotce kąpiel długotrwała 7-14 dni 10ml/100l. czyli mam lać codziennie? Czy tylko raz... :roll:

pomysl nad Twoja obsada Baniaka.
Taka obsada została mi podana na forum...
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

To ja proponuję się nie złościć, bo nikt inny się nie złości a słuchac trafnych rad które w ostatnich postach dostajesz....i czekać na reakcje jakie będą w akwa, ale cierpliwie i bez nerwów ;)

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
egusia
Posty: 41
Rejestracja: 08 kwie 2006 17:00

Post autor: egusia »

Ależ ja się nie denerwuję :roll: tylko żal mi tego molinezka, chce żeby żył...
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Rozumiem,mam nadzieje, ze juz teraz bedzie z górki i nic złego sie nie wydarzy.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Przepraszam... Nie byla to zlosc z mojej strony.
Tylko jak juz Mireks w innym poscie kiedys pisal... Cierpliwosc to podstawa Akwarysty. Dlatego dopuki nie wiesz dlaczego rybki odchodza i nie skonczysz kuracji. Nie kupuj innych. Ostatnio dokupilas 5 danio i parke Molinezji. Jestes niecierpliwa. Z jednej strony to dobrze, bo widac ze zlapalas "Bakcyla" :lol: . A z drugiej...Krakowa tez od razu nie zbudowali :wink:
Pozdzawiam Marcin!
Awatar użytkownika
egusia
Posty: 41
Rejestracja: 08 kwie 2006 17:00

Post autor: egusia »

No dobra, sprawy nie mają się dobrze. Molinezek rano już nie żył, a na dnie zauważyłam smętnie pływającego danio, z matową plamą na tłowiu, też już nie żyje.. :(
Podaj prosze parametry wody...Azotany itp.
Które testy są konieczne do zrobienia, bo nie mam żadnych ....a to chyba nie tania sprawa.. ale jakie muszę zakupić?
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Oj to nie jest dobrze.
Wlasnie wyczytalem ze Akwa dopiero dojrzewajace.
W takim Akwa jest jeszcze bardzo malo Bakterii-Nitryfikacyjnych. Teraz jeszcze zostalo podane MFC co tez co prawda w malym lecz jednak pewnym stopniu ma wplyw na te Bekterie.
Dlatego mysle ze powodem sniecia Twoich rybek jest zatrucie Nitritem (NO2). Dotego dochodza inne faktory jak stres i slaba witalnosc spowodowana zatruciem. Wtedy rybki sa bardzo podatne na wiele innych chorob jak Ospa, Plesniawka, Martwica pletw itp.
Osobiscie zrobil bym tak....
Natychmiastowa podmiana wody okolo 25%.
Filtra nie czysc :!: Musi chodzic 24h na dobe.
Zakup preparatu z Bakteriami-Nitryfikacyjnymi (Tabletki lub plyn). Osobiscie stosuje plynny (Denitrol) firmy JBL.
A potem czekac, czekac i jeszcze raz czekac.
Ten szczyt Nitrytowy osiagany jest w 2 do 5 tygodniu po zalaniu Akwa.
Testy niezbedne to NO3 i NO2.
NH4 nie potrzeba w dobrze Biologicznie pracujacym Akwa.
Osobiscie posiadam tylko NO3. Moje Akwa sa Biologicznie bardzo stabilne dlatego kontroluje tylko to. Najpozniej przy 50mg/L podmieniam okolo 1/5 do 1/4 pojemnosci wody.
A najlepiej poczytaj w (pierwsze kroki, zakladamy Akwa...czy cos takiego)
Jak powinnasc do tego podejsc.
Mysle ze moglem troche pomoc. I mam nadzieje ze za jakies 2 tygodnie wszystko sie ustabilizuje i nie bedziesz miala juz tyle klopotow :wink:
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
egusia
Posty: 41
Rejestracja: 08 kwie 2006 17:00

Post autor: egusia »

Dzięki wielkie :D , narazie reszta rybek (w składzie 4 danio, 3 brzanki, 2 kiryski, 2 samiczki black molly - jedna jakaś taka grubiutka) czuje się dobrze. Kupiłam testy:
pH 7,5 - 8,00
Twardość : woda miękka (tego nie jestem pewna, bo dziwne te testy)
NO2 0,3mg/l
NO3 25 mg/l

Jutro podmienię wodę... ale mam jeszcze nową wiadomość, wczoraj zauważyłam na szybie i na liściu dwa małe potworki, na ok pół cm, długie, cieniutkie, raczej przezroczyste, z dwiema czarnymi wielkimi(jak na swoje rozmiary) kropkami (oczy?) i widocznym brzuszkiem (?), co to? jedno chyba zostało pożarte przez danio...
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
No widac ze Nitrit wraca powoli do normy. Najlepiej bylo by jednak 0,0mg/l czyli nie wykrywalne :wink:
Mam nadzieje ze teraz bedzie coraz lepiej.
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
Lum
Początkujący pomocnik
Posty: 261
Rejestracja: 17 sie 2005 20:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Lum »

egusia pisze:... ale mam jeszcze nową wiadomość, wczoraj zauważyłam na szybie i na liściu dwa małe potworki, na ok pół cm, długie, cieniutkie, raczej przezroczyste, z dwiema czarnymi wielkimi(jak na swoje rozmiary) kropkami (oczy?) i widocznym brzuszkiem (?), co to? jedno chyba zostało pożarte przez danio...
Wiesz, gdyby nie sytuacja w Twoim akwarium...pomyślałabym, że to młodziutkie danio... tak by wynikało z opisu :shock:
ale chyba jednak nie...(?)
Gdyby to jednak BYŁO danio, powinnaś wyłowić je do kotnika o baaardzo gęstych oczkach i próbować karmić pyłem - a nuż jednak się okaże... :D
Ostatnio zmieniony 03 cze 2006 17:01 przez Lum, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hi!
Godne spostrzezenie!
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
egusia
Posty: 41
Rejestracja: 08 kwie 2006 17:00

Post autor: egusia »

Wiesz, gdyby nie sytuacja w Twoim akwarium...pomyślałabym, że to młodziutkie danio... tak by wynikało z opisu
Nie mam aparatu zdolnego do zrobienia temu zdjęcia, ale wyglądało to mniej więcej tak:
Obrazek

Umie pływać, bo starałam się złapać ale to graniczy z cudem :lol: Wczoraj wieczorem wisiały sobie na szybce, 5 sztuk, dziś rano na moich oczach pożarte zostały 2 i na razie nie widzę ich...
ale chyba jednak nie...
..a jeśli nie to,.. czy to wogóle rybki? :oops:
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Hmmm.....a wsadzalaś do akwa ostatnio jakieś nowe rośliny albo korzenie? Pytam, bo chcę wykluczyć istnienie czegoś co nie jest rybka...

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
egusia
Posty: 41
Rejestracja: 08 kwie 2006 17:00

Post autor: egusia »

Ostatnio.. nie.. 26 maja kupowałam ostatnie roślinki...
ODPOWIEDZ