Kiedy do akwa???

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ANQA
Posty: 38
Rejestracja: 05 sty 2006 18:29

Kiedy do akwa???

Post autor: ANQA »

Mam 60l akwarium a w nim 3 gupiki /1 samiec, 2 samice-był jeszcze jeden samczyk ale zginą ze tak powiem/, zbrojnika/bodajze tak się to nazywa/ oraz dziś przed chwilą wpuszczone 2 mieczyki /samiczki-chciałam parkę ale samców nie było akurat.../
Jakiś czas temu rozmnozyły mi się gupiki-pierwszym razem odłowiłam tylko jednego, następnym 9, a ostatnio około 30 /siedzą w oddzielnych zbiornikach /młode w słoikach i kuli-lampka słuzy za grzałkę w pewnym sensie/

A teraz moje pytanie: kiedy mogę przenieść młode do reszty rybek /dorosłych/ tak zeby nic im nie groziło? /pierwszy odłowiony to samczyk-jest juz dość duzy coś koło 2 cm moze więcej, a moze mniej-to tak na oko bo siedzi w słoiku przez co trudno określić jego wielkość/ a w akwarium mało jest zielska...

Poza tym mam drugie akwa około 30l a w nim 2 brzanki poszły na próbę czy z wodą nic nie jest /malowałam ramę i boję się ze moze mieć to jakiś wpływ na jakość wody choć nie miała z farbą zetknięcia, poza tym była w nim wymieniana szyba-klejone silikonem kupionym w zoologu/
ponury
Posty: 31
Rejestracja: 17 maja 2006 18:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ponury »

to zależy od wielkości młodych, jeśli się dorosłym do pysków nie mieszczą to możesz wpuszczać, gupiki i mieczyki pyszczki mają małe więc długo czekac nie musisz, a zbrojnik ich nie ruszy, myślę że centymetrowe rybki możesz wpuszczać,
ANQA
Posty: 38
Rejestracja: 05 sty 2006 18:29

Post autor: ANQA »

Czyli jak narazie wpuszcze tego najstarszego /bałdzo kolorowego :P/ następne pójdą dopiero za 2 tygodnie moze /za bardzo sie o nie boje... za duzo mi juz ryb wyzdychało... to chyba dlatego jestem pod tym względem przewrazliwiona/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

Rybki tych rozmiarów mozesz już spokojnie wpuszczać, nie masz w akwa jakichś agresywnych ryb, a mieczykom juz się do pyszczka nie zmieszczą.
Akwarium 112l
Kaskada Aquael FZN-2
grzałka z termostatem Aquael 100W
Oświetlenie: Aqua glo 20W, Sun glo 20W
Obsada:
2 skalary
1 gurami marmurkowy
4 żałobniczki
4 kiryski
2 cierniooczki
1 kosiarka
2 zbrojniki niebieskie
1 żabka
ANQA
Posty: 38
Rejestracja: 05 sty 2006 18:29

Post autor: ANQA »

No mieczykom raczej nie /wczoraj kupione wielkością są mniejsze od około 6cm gupiczki/ ale wcześniej miałam tam dwie brzanki rózowe-jakieś wściekłe-teraz sprawdzają zdatność wody w nowo załozonym 30l akwa/
Awatar użytkownika
żwirek
Posty: 39
Rejestracja: 11 maja 2006 19:57

Post autor: żwirek »

Wpuściłem kiedyś 1 cm.gupika do nowego akwa. Potem wpuściłem inne rybki(danio, mieczyki, molinezje itp) Były małe, a mimo to gupik poległ :cry: A że był moją pierwszą rybką, to szkoda mi go było. Tak samo było z młodum danio(1 cm) :cry: Na twoim miejscu bym poczekał, żeby rybki przekroczyły chociaż 1,5 cm (szczególnie jeśli masz mało roślinek) :wink: :wink:
W akwarystyce nie da się utworzyć zasady, do której nie ma wyjątków.
Stary rekin
Posty: 112
Rejestracja: 05 mar 2006 23:17

Post autor: Stary rekin »

Ja nie wyławiam rybek do porodówki. Wszystkie przychodzą na świat w akwa ogólnym i nie są zjadane ani atakowane przez inne ryby. Mam sporo roślin, małe szczególnie lubią chować się w Mech jawajski.
Widziałem jak ostatnio rodziły się Gupiki to niektóre od razu pływały środkiem i nikt ich nie atakował.
ANQA
Posty: 38
Rejestracja: 05 sty 2006 18:29

Post autor: ANQA »

Pierwszy gupik /ten ze zdjęcia/ siedzi w akwa ogólnym i jest ok (pływa tam nawet mała rybcia /ma jakieś 3dni/ i tez zyje) :D ale mimo wszystko bałabym się wpuścić go do brzanek-właśnie dlatego siedział tyle w słoiku, teraz brzanki się wyniosły do 30l więc jest spokój

Co do akwa to musze coś z nim zrobić bo nawet z tyłu tapety niema... :oops: w wakacje sie tym zajmę
Sylwek707
Posty: 25
Rejestracja: 20 maja 2006 15:18
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Sylwek707 »

to jest samica......
<>SYLWESTER<>
ANQA
Posty: 38
Rejestracja: 05 sty 2006 18:29

Post autor: ANQA »

Sylwek707 pisze:to jest samica......
Tu się nie zgodzę! To w 100% samiec /moze uwazasz ze to zamica ze względu na słabą jakość fotek... jak mi się uda to zrobie lepsze-na tamtych siedział jeszcze w słoiku co dodatkowo zniekształca.../ A moze jest ktoś jeszcze kto uwaza ze to samica...?

I jeszcze co do agresywności... to wszyscy mieszkańcy 60l są bardzo łagodni :D z tego co dzisiaj widziałam to pływają tam jeszcze 2 malutkie rybki /wcześniej widziałam tylko jedną/
Sylwek707
Posty: 25
Rejestracja: 20 maja 2006 15:18
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Sylwek707 »

Tu się nie zgodzę! To w 100% samiec /moze uwazasz ze to zamica ze względu na słabą jakość fotek... jak mi się uda to zrobie lepsze-na tamtych siedział jeszcze w słoiku co dodatkowo zniekształca.../ A moze jest ktoś jeszcze kto uwaza ze to samica...?

I jeszcze co do agresywności... to wszyscy mieszkańcy 60l są bardzo łagodni :D z tego co dzisiaj widziałam to pływają tam jeszcze 2 malutkie rybki /wcześniej widziałam tylko jedną/[/quote]

Samce raczej nie mają plamki ciążowej....
<>SYLWESTER<>
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

Fakt że zdjęcia nie najlepszej jakości i trochę zniekształca, ale jak na moje oko to napewno jest SAMIEC, a po drugie to nie plamka ciażowa, tylko poprostu plamka na ciele.
Pozdrawiam
Akwarium 112l
Kaskada Aquael FZN-2
grzałka z termostatem Aquael 100W
Oświetlenie: Aqua glo 20W, Sun glo 20W
Obsada:
2 skalary
1 gurami marmurkowy
4 żałobniczki
4 kiryski
2 cierniooczki
1 kosiarka
2 zbrojniki niebieskie
1 żabka
ANQA
Posty: 38
Rejestracja: 05 sty 2006 18:29

Post autor: ANQA »

Niki pisze: a po drugie to nie plamka ciażowa, tylko poprostu plamka na ciele.
Dokładnie! to nie moze być w zadnym wypadku plamka ciązowa /nawet gdyby rybcia była samicą/ gdyz była w słoiku sama przez cały czas od odłowienia-czyli od dnia narodzin-poza tym chyba jeszcze nie jest na tyle dorosły aby się rozmnazać... /niepamiętam kiedy go odłowiłam/
Ostatnio zmieniony 08 cze 2006 17:27 przez ANQA, łącznie zmieniany 1 raz.
Sylwek707
Posty: 25
Rejestracja: 20 maja 2006 15:18
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Sylwek707 »

Niki pisze:Fakt że zdjęcia nie najlepszej jakości i trochę zniekształca, ale jak na moje oko to napewno jest SAMIEC, a po drugie to nie plamka ciażowa, tylko poprostu plamka na ciele.
Pozdrawiam
Akurat w tym miejscu?
<>SYLWESTER<>
ANQA
Posty: 38
Rejestracja: 05 sty 2006 18:29

Post autor: ANQA »

tak w tym miejscu... ta plamka jest jak mi sie zdaje granatowa

poza tym samiczka była by grubsza... /przed chwilą dostałam kilka młodych od brata ciotecznego i jest wśród nich samiczka podobnej wielkości co ON i jest o wiele grubsza... więc mam porównanie /czy az tak trudno przyznać sie do błędu??/
ODPOWIEDZ