krewetki kontra slimaki

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kris22
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2006 17:37
Lokalizacja: Pułtusk-Warszawa

krewetki kontra slimaki

Post autor: kris22 »

Witam mam pytanie zwiazane z krewetkami lub rakami.Mam problem z slimakami niesa one duze maja ok 5mm sa okragle plaskie maja zawinieta skorupke.Walcze z tymi slimakami dosc dlugo osatnim razem zlikwidowalem akwarium wszystkie rosliny w nim wyzucilem i zalozylem na nowo,ok miesiaca temu kupilem roslinki i byly w nich te slimaki znowu zalamalem sie.Pewien znajomy gdzies tam slyszal ze krewetki jedza takie slimaki czy to prawda i czy jest jakis skorupiak ktury muglby zjadac takie slimaki i czy bocje beda meczyly te skorupjaki bo mam parke bocji myslalem ze beda wyjadaly te slimaki ela jakos im nie podchodza
To już ponad 10lat i zapał nie odpuszcza ;)
Akwarium 340cm dla ryb z Tanganiki:P
Tanganika to moja pasja;)
.................
...........
......
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

krewetki nie ruszą ślimaków.. a raczki mogą zjesc ale nie zwalczą plagi... czasami jakiegoś sobie złapią i zjedzą ale napewno Ci nie wytępią ślimaków..
112 l (ogólne)
70 l (ogólne) niedługo bitopowe
43 l (krewetkarium)
25 l (ampularie)
12 l (krewetkarium)
ponury
Posty: 31
Rejestracja: 17 maja 2006 18:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ponury »

ktoś inny zdaje się ma podobny problem chyba tutaj:P może to ci pomoże http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=3101&highlight=
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

Raki na 100% wytepią ślimaki. Ja miałam raki marmurkowe w 30l i do nich wrzucałam slimaki wyłowione z głównego akwa, w którym była plaga Póxniej w tym akwa z rakami nigdy nie mogłam znaleźć tych ślimaków, aż w końcu zobacyłam jak raki je wcinają. Żaden ślimak nie pozostał żywy, tylko jest jeden problem raki teżlubia polować na rybki także raczej do akwa zrybami się nie nadają.
Akwarium 112l
Kaskada Aquael FZN-2
grzałka z termostatem Aquael 100W
Oświetlenie: Aqua glo 20W, Sun glo 20W
Obsada:
2 skalary
1 gurami marmurkowy
4 żałobniczki
4 kiryski
2 cierniooczki
1 kosiarka
2 zbrojniki niebieskie
1 żabka
ODPOWIEDZ