pare pytań odnosnie Filtraxu K

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
basia_18
Posty: 6
Rejestracja: 04 cze 2006 9:36
Lokalizacja: Rzeszów

pare pytań odnosnie Filtraxu K

Post autor: basia_18 »

Czy do przygotowania wody do podmian przy pomocy filtraxu K jest niezbędna rynienka?(o ktorej duzo slyszałam na tym forum,jednak niemam pojęcia,jak to cacko zrobić) Jeśli jest niezbędna to jak można ją wykonać??Potrzebowałabym tylko 5 litroów wody po filtra-xie K.(gdyż drugie 5 l biorę z kranu i jest ok.)Czy nie można poprostu do wiaderka z wodą (5l) wsypać odpowiednią ilość filtraxu,odczekać,napowietrzać a następnie zlać wode? i ostatnie pytanie: Jaką ilosć filtraxu musiałabym zastosować na 5 litrów wody ?Proszę o rady,gdyż znudziło mi się jeżdzenie co tydzień do tesco po demiralke.
parametry wody z kranu:
TWO-18 st N
TWW-14 st N
pH-7
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Przeczytaj dokładnie ten temat, tam wszystko jest opisane krok po kroku bardzo jasno :)

viewtopic.php?t=1507

Czołem
Czołem :)
basia_18
Posty: 6
Rejestracja: 04 cze 2006 9:36
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: basia_18 »

Przeczytałam tamten temat jeszcze przed wpisanemien mojego pierwszego postu.Ale nadal niewiem ile musze zastosować filtraxu na 5 l? Zakupiłam przedwczoraj ten nieszczęsny filtrax ale co z tego jak niewiem w jakiej ilości go potrzebuje i o jakich woreczkach była mowa w tym poście viewtopic.php?t=1507.Facet w skleie zoologicznym na moje pytanie jak to stosować zrobił takie oczy,że myslałam,że mu z orbit wyjdą,niemiał o tym zielonego pojęcia i zapewne nawet niewiedział do czego to służy.No coóż,trudno filtrax najwyżej wyleje do klopa,bo po co ma zajmować niepotrzebnie miejsce,jak i tak teraz jest bezużyteczny :)a ja lece po demineralizowaną wode,bo już niema co kombinować :D
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Tu jest szybka odpowiedz. Wystarczy tylko sobie przeliczyc ile czego na czego i po sprawie:

http://www.zoolek.pl/index.php3?id=opis ... =filtrax_k

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
basia_18
Posty: 6
Rejestracja: 04 cze 2006 9:36
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: basia_18 »

Dzięki Mireks ,spróbuje przeliczyć,ile mi potrzeba.Na Ciebie można zawsze liczyć :D
Pozdr
ODPOWIEDZ