Rozmnażanie bojowników wspaniałych

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Rozmnażanie bojowników wspaniałych

Post autor: Owl »

Witam po krótkiej przerwie :!: :D .Mam pare pytan poniewaz chce rozmnozyc bojowniki.Mam samca a na samice czekam.Więc tak:1)Czy akwa 25l wystarczy :?: 2)Wysypać dno zwirkiem czy zostawic gołe :?: 3)Jak wyglada tarło i po czym je rozpoznać :?: 4)Czy samiec lub samica pilnuje larw i lub narybku :?: Z góry dziękuje za pomoc :) .
kajka1983
Posty: 33
Rejestracja: 07 lut 2005 20:05

Post autor: kajka1983 »

W lutowym "akwarium" wyczytałam że najlepsze podłoże dla bojowników to gruby piasek albo drobny żwirek. Rybki te lubia gęsto zarosnięte akwarium. Samiec buduje pienist gniazdo na powierzchni wody. Piszą że parke do rozmnożenia można umieścić już w 10-15 litrach. Roślinki pływające i dużo roślin żeby samica mogła schować się przed natarczywym samcem :)Temp.28-30 st. Samiec buduje gniazdo z pęcherzyków powietrza, przy którym dochodzi do tarła. Samica składa kilkadziesiąt ziaren ikry, która opada na dno. Rybki zbieraja ikrę i umieszczają ją w gnieżdzie. Teraz należy odłowić samicę, bo samiec może ją zabić w obronie gniazda. :!: Po 24-30 godzinach wykulwaja się małe bojowniki. :D Samiec na poczatku jeszcze je pilnuje. Jak młode zaczną opuszczać gniazdo, trzeba odłowić samca, bo może zacząć je zjadać! Piszą żeby młodym obnizyć poziom wody do 5-10 cm. NAPISZ CZY CI SIĘ UDAŁO MI TEŻ PODOBAJĄ SIĘ BOJOWNIKI, SĄ TAKIE "DUMNE" :lol:
Ostatnio zmieniony 07 mar 2005 19:10 przez kajka1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

kajka1983 dzięki za wyczerpujaca odpowiedź :) To akwa w którym będe je rozmnazał ma 25l więc problemu niet :) Napewno napisze czy mi się udało i jak mi się uda zamieszcze zdjęcia :) Teraz właśnie przygotowuje akwa nom i jutro samiczka i samiec poznaja się :D Na poczatku w dużym akwa no a poźniej do kawalerki :D Pozdrawiam
kajka1983
Posty: 33
Rejestracja: 07 lut 2005 20:05

Post autor: kajka1983 »

Owl napisz w końcu jak się udała randka Twoich bojowników :) zaczynam chyba się nakręcać na te rybki hi hi
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Hehe teraz mam trójkat w kawalerce bo samiec nie meczył i ganiał jedna samiczke.Teraz jak ma dwie to zabrał sie niesmiało za zaloty :) Chyba cos z tego bedzie :D Wybrał sobie seledynowo-rózowa samiczke co przy jego mocnym granacie moze miec ciekawe skutki :) jak sie uda to z miła checia odstapie Ci parke potomków mojego bojcia :)
ODPOWIEDZ