Zmiekczanie wody metody

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
kris22
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2006 17:37
Lokalizacja: Pułtusk-Warszawa

Zmiekczanie wody metody

Post autor: kris22 »

możecie podać znane wam metody zmiękczania wody???
To już ponad 10lat i zapał nie odpuszcza ;)
Akwarium 340cm dla ryb z Tanganiki:P
Tanganika to moja pasja;)
.................
...........
......
Awatar użytkownika
zielonyjezus
Posty: 114
Rejestracja: 26 mar 2006 11:35
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: zielonyjezus »

kationit, torf, mieszanie z destylowana.. zaraz jakis moderator powie ci ze juz to bylo:P
Awatar użytkownika
kris22
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2006 17:37
Lokalizacja: Pułtusk-Warszawa

Post autor: kris22 »

a co powiecie na nowy sposób zmiękczania wody???
To już ponad 10lat i zapał nie odpuszcza ;)
Akwarium 340cm dla ryb z Tanganiki:P
Tanganika to moja pasja;)
.................
...........
......
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

kris22 pisze:a co powiecie na nowy sposób zmiękczania wody???
To ja powiem, temat poruszany jak wspomniał powyżej kolega wielokrotnie. Wystarczy poszukac na forum.
A po dwa co znaczy pytanie: a co powiecie na nowy sposób zmiękczania wody??? Nowy, jaki? Przykład....metoda...podaj i pytaj.
Jasnowidzów tu nie ma tak dla wyjasnienia.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Ja jeszcze dodam filtr RO.
Miesznia tzn. masz wode o Two=2 i wode o Two=10, a potrzebujesz Two=7 więc mieszasz wode w odpowiednich iliściach abyuzyskać Two=7.

Czołem
Czołem :)
Awatar użytkownika
kris22
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2006 17:37
Lokalizacja: Pułtusk-Warszawa

Post autor: kris22 »

To już ponad 10lat i zapał nie odpuszcza ;)
Akwarium 340cm dla ryb z Tanganiki:P
Tanganika to moja pasja;)
.................
...........
......
Awatar użytkownika
Lum
Początkujący pomocnik
Posty: 261
Rejestracja: 17 sie 2005 20:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Lum »

Iiiiii, tam... mnie się wydaje, że to żadne cudo. Pewnie coś podobnego do woreczków przepływowych Zooleka. One też Ci zmiękczą wodę. A tak w ogóle to co z tym proszkiem? Wsypać do akwa :shock: czy jak? Jak na moje oko, jakas podejrzana sprawa. Mało informacji w opisie.
Ja tam nadal twierdzę, że najlepsze metody to - w zależności od rodzaju wody - gotowanie jej albo po prostu destylacja. Właśnie po sesji zabieram się za budowę destylatora.
A w żadne cudowne proszki "bez chemii" nie wierzę :D
Awatar użytkownika
kris22
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2006 17:37
Lokalizacja: Pułtusk-Warszawa

Post autor: kris22 »

a jak ci udowodnie ze ta metoda jest w 100% sprawdzona i potrzebne jest do niej odzielny zbiornik i waga ???przedstawiona aukcja jest moja aukcja,po wielu prubach niepowodzeniach prawdopodobnie wynalazlem srodek do zmiekcznia wody i to bardzo tani i wydajny wystarczylo troche pojacia o akwarystyce i chemi ale nie jestem pewien czy ktos praktykuje ten sposub oprucz mnie dla tego zamiescilem ten temat.srodek ten niezmienia parametrow wody oprucz tego ze zmienia twardosc weglanowa
To już ponad 10lat i zapał nie odpuszcza ;)
Akwarium 340cm dla ryb z Tanganiki:P
Tanganika to moja pasja;)
.................
...........
......
Awatar użytkownika
Lum
Początkujący pomocnik
Posty: 261
Rejestracja: 17 sie 2005 20:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Lum »

kris22 pisze:a jak ci udowodnie ze ta metoda jest w 100% sprawdzona i potrzebne jest do niej odzielny zbiornik i waga ???przedstawiona aukcja jest moja aukcja,po wielu prubach niepowodzeniach prawdopodobnie wynalazlem srodek do zmiekcznia wody i to bardzo tani i wydajny wystarczylo troche pojacia o akwarystyce i chemi ale nie jestem pewien czy ktos praktykuje ten sposub oprucz mnie dla tego zamiescilem ten temat.srodek ten niezmienia parametrow wody oprucz tego ze zmienia twardosc weglanowa
No cóż... skoro tak... niczego nie można wykluczyć. Byłoby świetnie.
Może napisałbyś coś więcej o tej metodzie? Co z tym proszkiem się robi? Co wchodzi w jego skład? (to oczywiscie pewnie chcesz zachować w tajemnicy, ale może chociaż jakiego rodzaju jest to substancja?)
Czekam z niecierpliwoscią i ciekawaością :)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Pewnie polifosforan sodu rybom mocno nie szkodzi ale...
Jak autor zmiekczy wode i wypije jej litr to uznam ze moze byc :wink:
Ale warunek ma nie byc dur fali :lol:
Awatar użytkownika
kris22
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2006 17:37
Lokalizacja: Pułtusk-Warszawa

Post autor: kris22 »

Mylisz sie Rybaczki to nie jest polifosforan sodu.Tak jak Lum napisałeś skład chciałbym zachować dla siebie ale dla zaciekawionych moge uszczypać rąbka tajemnicy i powiem że wzór chemiczny jest w wielu ksiarzkach i czasopismach.Co do preparatu ma on konsystecję sypką rozrabia sie go w odpowiednich proporcjach w odzielnym pojemniku do konsystencji paćki lub płynej i wlewamy go do odzielnego akwarium :!: !!!nie do docelowego z rybami!!! :!: preparat wchodzi w reakcję z wodą i osiada na dno,to co zostaje można wyrzucić oczywiście po zlaniu zmiękczonej wody :arrow: UWAGA :!: niewolono przedawkować bo woda zrobi sie bardzo zasadowa :arrow: Jeśli filtrujemy wode można ja wlewac do akwarium docelowego po 5-6godzinach,jesli nie filtrujemy wody wode wlewamy dopieru po 24godzinach

czasami udaje mi sie wode zmiekczyć że jest bliska 0*N twardości węglanowej ,ale tak przeważnie zmiękczam wode ok 1-3*N.Mam słaba wage żeby dokładnie zmiekczać wode cały czas tak samo,trzeba też wlewać taka samą ilość wody a ja przeważnie leje wode na oko :P

jak ktoś ma jeszcze jakieś pytania prosze pisać
To już ponad 10lat i zapał nie odpuszcza ;)
Akwarium 340cm dla ryb z Tanganiki:P
Tanganika to moja pasja;)
.................
...........
......
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Wprawdzie jestem chemikiem z wykształcenia ale nie mam pojęcia o co może tu chodzić. Pogadam z moim nauczycielem z analizy i dojde do tego co to jest :)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

kris22 pisze:Mylisz sie Rybaczki to nie jest polifosforan sodu.Tak jak Lum napisałeś skład chciałbym zachować dla siebie ale dla zaciekawionych moge uszczypać rąbka tajemnicy i powiem że wzór chemiczny jest w wielu ksiarzkach i czasopismach.
Taaa....więc jak dla siebie po co jesteś na forum...a w książkach jest wiele rzeczy...między innymi ortografia. Dziwi mnie bardzo ten post...

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Ogolnie ten temat jak dla mnie stonowi po prostu reklame i powinien byc w innym dziale
Chemia mnie troche boli ale z tego co wiem to weglany mozna wytracac kwasem hcl i ortofos..
Nie za ryzykowl bym testowania tego na moich dyskach nie chodi o ich wartosc tylko o uczucia :wink:
Tutaj sobie pomagamy a chandlazy odsylamy do dzialu sprzedam
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lum
Początkujący pomocnik
Posty: 261
Rejestracja: 17 sie 2005 20:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Lum »

Rybaczki pisze:Ogolnie ten temat jak dla mnie stonowi po prostu reklame i powinien byc w innym dziale
(...)
Tutaj sobie pomagamy a chandlazy odsylamy do dzialu sprzedam
Pozdrawiam
A jeśli Kris naprawdę dokonał epokowego odkrycia, i to będzie zwrtony moment w akwarystyce? :)
nie nabijam się, przecież istnieje teoretycznie taka możliwość :P
ODPOWIEDZ