Apokalipsa w moim akwa

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
THOMA$
Posty: 28
Rejestracja: 06 mar 2006 18:16
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Apokalipsa w moim akwa

Post autor: THOMA$ »

:-( Przychodze sobie o 16 z budy i patrze a to temperatura w baniaku wymosi 37 st C Shocked i niestety padły prawie wszystkie rybki np
6brzanek sumatrzańskich
1 Brzanka rek.(miała isć dzisia do 6 tys litrów mojego stryjka Laughing )
4 molinezje
2 molinezje zagłopłetwne
2 mieczyki 12 cm
i wciaż doszukuje się trupów brakuje mi 2molinezjii 1 samca yellow molly i czarną 10 cm samice srebrno-czarno molly

przeżyły tylko kiryski 3 spiżowe
2albinosy też spiżowe i 2 sterby
akwa 120l
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
To bardzo przykre :( Pewnie grzalka nawalila...). Glowa do gory!
Proponuje kup sobie 100W firmy Jäger.
Co do kiryskow to one przezyly bo posiadaja dodatkowy uklad oddechowy w postaci jelit. Jednak na dluga mete tez by nie daly rady.
Podmien 50% wody. A jezeli bedziesz mial szczescie to po takim szoku termicznym bedziesz mial jutro rano ikre kiryskow wszedzie na dnie Akwa.
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
THOMA$
Posty: 28
Rejestracja: 06 mar 2006 18:16
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: THOMA$ »

napewno tylko poco będe kupował 100W firmy Jäger. jak ja mam
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

a może słońce zrobiło szklarnie w pokoju z akwarium :?: dzisiaj było "dość" ciepło....
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Od tygodnia mam odłączone wszystko, temp w akwarium siega 27 st C w pokoju do 30 .... nawet światło włączam na kilka godzin, przewietrzanie maksymalnie chodzi, dolewam stopniowo nieco chłodeniejszą wodę ostałą, ale to spowoduje max spadek o 1 st C a lato dopiero sie zaczyna... :)
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

Tez mam problem z temperaturą tyle tylko, ze ja mam rybki zimnolubne, wiec jes jeszcze gorzej. Nie robie podmian na zimna wode bo jeszce sobie moje skarby przeziebia pecherz pławny. Wkładam butelki z zamrorzona woda w srodku, aby powoli pobierały zimno. Zaczynam powaznie zastanawiac sie nad kupieniem chłodziarki tylko kurde problem z kasa :?
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hi!
Oczywiscie jezeli Twoja grzalka jest ok? To nie potrzebujesz innej.
Proponowalem ta firme bo uwazam ze te sa najlepsze. Stosuje tych grzalek juz od ponad 10lat. Nigdy nie mialem awarii !
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Ja na lato wyłączam grzałke całkiem, temp. utrzymuje sie wtedy na poziomie ok 26-28*C
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No podejrzewam, ze w niektorych przypadkach i wylaczenie grzałki nic nie da. Z drugiej strony jesli grzałka jest z termostatem wyłaczanie na nic sie nie zda, bo grzałka po prostu sie nie bedzie włączała zatem trzeba inaczej przeciwdziałać, jak odprowadzać ciepło z akwa poprzez być może na najcieplejsze dni ograniczanie światła (co daje wzrost temperatury) może przewietrzanie akwa (odkrywanie pokrywy) lub stosowanie bardziej wyrafinowanych metod.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

grzałka i tak nie grzeje jak temperatura przekroczy ta ustawioną na termostacie(zakładając że jest :wink: ) to tylko kwestia temperatury w pokoju :wink: ja akurat miałem czasami do 35 st C w lecie :!: ale teraz są rolety i jest spoko :D
Awatar użytkownika
adamser
Posty: 33
Rejestracja: 17 cze 2006 8:46
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: adamser »

Również mam ten sam problem z temperaturą latem. Mieszkam na dziesiątym piętrze w bloku i od rana do południa słońce ogrzewa pokój z baniakiem. Temperatura waha się 28-30 st.C .Oczywiście gdyby nie rolety po zasunięciu których jest praktycznie ciemno (można z powodzeniem grać w thiefa na kompie) było by znacznie wyżej. Miałem plan hodować parkę sumów Clarias Batrachus (długowąs żabi) ale poszedłem po rozum do głowy i będzie kiryśnik (112 litrów to stanowczo za mało dla batrachusów).Długowąsy (z tego co znalazłem w necie) lubią niską temperaturę i nadają się do baniaków nieogrzewanych ( Temperatura 20-25st.C a jeśli powolnie opada to nawet 10 st). Musiałem pomyśleć o chłodzeniu. Szperając po necie trafiłem na stronę pana Łukasza Kaczmarka http://www.demo.un.pl/solniczka/jak%20p ... dzenie.htm
Zamieścił on tam swój projekt chłodzenia tańszym kosztem niż chłodziarki ..
Myślę że powinno wystarczyć…
Pozdrawiam!! :)
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

U mnie w największe upały skończyła się skala na termometrze (naklejany, jest do 31 stopni) ale że przekłamuje o 2 to podejrzewam, że temp. oscylowała w okolicach 30. Trochę pomagało wyłączenie bądź zredukowani oświetlenia, na szczęście wszystkie rybki przeżyły 8)

Osobiście polecam grzałki firmy dowolnej i termostat zewnętrzny.
100 l: reaktywacja
Obrazek
ODPOWIEDZ