Zdychające rybki.

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Patsi-Pat
Posty: 43
Rejestracja: 08 kwie 2006 20:28
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Zdychające rybki.

Post autor: Patsi-Pat »

Witam!Parametry wody: pH-6,5 azotany-ok 100,azotyny-0,KH-3,GH-<16.
Dodatkowo napowietrzacz.Temp. 26 st.Woczraj zdechła mi molinezja,a niedawno 3 gupiki i neonka.Nie mogę się doszukać przyczyny.Nie miały oznak chorób.Może macie jakieś pomysły?Pozdrawiam
Akwa profil 200 l
Filtr Tetratec ex 700
Obsada:
skalar x6,neon x7,molinezja x5,gupik x8,piskorek x8,bocja wspaniała x4,kirysek spiżowy x8,kirysek albinos x4,kosiarka x2,gibiceps x1.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Re: Zdychające rybki.

Post autor: Mireks »

Patsi-Pat pisze: azotany-ok 100
Dwukrtonie przekroczona dawka maksymalna, maksymalnie a i to tak duzo może być 50mg/l. Nic dziwnego, że rybki padają. generalnie natychmiastowa podmiana 30% wody i troche jak patrzę na Twą obsade masz dośc gęsto w akwarium mimo dużego litrażu, stad przemiana materii rybek wysoka i rosnące stężenie azotanów niestety śmiertelnych i nie trzeba tu chorób aby padła Ci obsada :(

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Patsi-Pat
Posty: 43
Rejestracja: 08 kwie 2006 20:28
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Patsi-Pat »

Dzieki Mireks za odpowiedz:)To może oddam te 7 neonów innesa i będzie spokój?Czy jeszcze coś muszę oddać?[/b]
Akwa profil 200 l
Filtr Tetratec ex 700
Obsada:
skalar x6,neon x7,molinezja x5,gupik x8,piskorek x8,bocja wspaniała x4,kirysek spiżowy x8,kirysek albinos x4,kosiarka x2,gibiceps x1.
Patsi-Pat
Posty: 43
Rejestracja: 08 kwie 2006 20:28
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Patsi-Pat »

Dzieki Mireks za odpowiedz:)To może oddam te 7 neonów innesa i będzie spokój?Czy jeszcze coś muszę oddać?[/b]
Akwa profil 200 l
Filtr Tetratec ex 700
Obsada:
skalar x6,neon x7,molinezja x5,gupik x8,piskorek x8,bocja wspaniała x4,kirysek spiżowy x8,kirysek albinos x4,kosiarka x2,gibiceps x1.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

To prędzej oddaj te molinezje niż małe neonki, a niestetyt bocje wspaniałe 4 w takim zbiorniku przy juz będacych tam 6ciu skalarach tez nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Patsi-Pat
Posty: 43
Rejestracja: 08 kwie 2006 20:28
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Patsi-Pat »

Ok dzięki.I mam jeszcze jedno pytanie co do neonków.One nie pływają razem,są rozproszone w grupkach(mieszanych pare neonów innesa i pare czerwonych) po całym akwarium(ale częściej gdzieś z tyłu przy roślinach buszują).Na początku pływały wszystkie razem.Pozdrawiam :)
Akwa profil 200 l
Filtr Tetratec ex 700
Obsada:
skalar x6,neon x7,molinezja x5,gupik x8,piskorek x8,bocja wspaniała x4,kirysek spiżowy x8,kirysek albinos x4,kosiarka x2,gibiceps x1.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No zdarza się jednak bardziej beda w grupach pływac jedne inessa a w drugiej grupie czerwone, a to że teraz może nie pływaja kwestia myślę złej jakosci wody i nie bardzo widac się czują w akwa, ale o tym juz pisaliśmy :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
lupus
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2006 19:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lupus »

mam podobnie z neonami ktore plywaja m.in. ze skalarami w 240 l. Plywaly razem dopoki nie przelozylam skalarow a te z kolei nie zaczely terroryzowac calej obsady tzn walcza miedzy soba (dobrala sie para a jeden z dwoch pozostalych jakis zazdrosny i ciagle burdy w akwa robi) i widze ze wszystkie ryby reaguja na ich zachowania...tak mi sie zdaje, choc specjalistka nie jestem
ODPOWIEDZ