Pokarm suchy dla bojownika syjamskiego

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
tbone001
Posty: 34
Rejestracja: 01 lip 2006 21:35

Pokarm suchy dla bojownika syjamskiego

Post autor: tbone001 »

Witam!
Od niedawna hoduje bojownika syjamskiego i mam problem z jedzeniem dla niego. Ktory to suchy pokarm bojownik je? Mojemu probowalem dac granulki dla bojownikow firmy sera, a nawet tetra min, ktory podaje mieczykom i molinezjom, ale on tego nie chce. Ogolnie to karmie go mrozona ochotka, ale to troche uciazliwe... w szczegolnosci, jak chce gdzies wyjechac i ktos inny mialby sie nim zajac. Prosze o porade:)

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Jak kiedyś miałam bojownika to dawałam mu "Tropical Betta". Przeznaczony jest dla ryb labiryntowych. Ma sporo witamin i minerałów Pamiętam, że bardzo mu smakował i nawet dalej smakuje innym moim rybą.

Pozdrawiam :)
tbone001
Posty: 34
Rejestracja: 01 lip 2006 21:35

Post autor: tbone001 »

W sklepie polecili mi SERA FD Rote Mueckenlarven, czyli suszone czerwone larwy komara. Moj bojownik je uwielbia :D Na reszcie nie bede musial dwa razy dziennie przygotowywac zarcia z mrozonki
- 80x35x45 126L molinezje, mieczyki, kilka kirysków, parka dorosłych zbrojników nieb., 6 tęczanek neonowych, 5 kosiarek,
- 40x25x30 30L dużo małych zbrojników nieb.
- 60x30x40 72L woda do podmiany
Patsi-Pat
Posty: 43
Rejestracja: 08 kwie 2006 20:28
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Patsi-Pat »

Mój bojownik zajadał się Tetra Betta.Uwielbiał go.Pokarm uwydatnia piękne barwy bojowników,pomoga w odbudowie zniszczonych płetw. Pozdrawiam :)

Nie pisz posta za postem edytuj !

Mój bojownik zajadał się Tetra Betta.Uwielbiał go.Pokarm uwydatnia piękne barwy bojowników,pomoga w odbudowie zniszczonych płetw. Pozdrawiam Smile
Akwa profil 200 l
Filtr Tetratec ex 700
Obsada:
skalar x6,neon x7,molinezja x5,gupik x8,piskorek x8,bocja wspaniała x4,kirysek spiżowy x8,kirysek albinos x4,kosiarka x2,gibiceps x1.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Pokarm suchy dla bojownika syjamskiego

Post autor: chemik4 »

tbone001 pisze: Ogolnie to karmie go mrozona ochotka
Mam nadzieje ze nie tylko samą ochotka go karmisz, daj mu też "grube" rozwielitki, larwy wodzieni i komarów.
Czytałem też, że bojowniki lubią gotowaną ikre, ale tego nie sprawdzałem
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

A ktora ryba nie lubi IKRY!
Czesc Marcin!
ODPOWIEDZ