Osad na dnie

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
woznyadam
Posty: 63
Rejestracja: 01 lip 2006 14:21
Lokalizacja: Gdynia

Osad na dnie

Post autor: woznyadam »

Witam, mam taki problem poniewaz zbiera mi sie na dnie osad, czy mozna temu jakos zapobiec i czy da sie jakos wyczyscic to co dotychczas jest na dnie?
pozdrawiam
:D
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Po pierwsze pytanie skąd ten osad. Podejrzewam, że byc może od nadmiernego karmienia rybek to raz. Metody, karmienie w taki sposób aby pokarm w ciągu 2-3 minut został całkowicie zjedzony to po pierwsze. Skoro jednak juz jest osad przydałoby się mieć w każdym akwa rybki denne które będą same sobie z tym radzić jak np. kiryski, czy też zbrojniki niebieskie. Dodatkowo przy cotygodniowej podmianie wody dokladnie odmulamy dno za pomocą sprzetów dostępnyc w sklepach akwa lub samodzielnie wykonanych pozwalających na wyciągnięcie resztek, osadu i innych nieczystości z dna. Przy zastosowaniu wszystkiego co tu npisałem nie masz prawa mieć jakiegokolwiek osadu na dnie akwarium.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
woznyadam
Posty: 63
Rejestracja: 01 lip 2006 14:21
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: woznyadam »

dziekuje za rady, mam 1 zbrojnika ale jest dosc leniwy i lubi bardziej spedzac czas na skalce, a jaki moze byc koszt takiego sprzetu do oczyszczania?
:D
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

10 złotych a nawet i nic, mozesz go zrobić samemu tu masz obrazek z naszego forum jak sobie radza akwaryści :)

http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=702 ... t=odmulacz

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
woznyadam
Posty: 63
Rejestracja: 01 lip 2006 14:21
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: woznyadam »

dziekuje jeszcze raz za pomoc i link :D sprobuje cos takiego samemu zrobic :D pozdrawiam
:D
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

zalezy czy kupczy i wlasnoreczny ceny odmulaczy w sklepach nie znam ale cena wlasnorecznego taki posiadam nie jest wieksza niz10 czesto prawie zerowa wystarczy sylikon akwarystyczny zwykly wezyk zapewne taki masz i takim spuszczasz wode z akwa i butelka sposoby produkcji sa juz na forum wystarczy poszukac
woznyadam
Posty: 63
Rejestracja: 01 lip 2006 14:21
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: woznyadam »

a jak bedzie sie oczyszczalo dno z osadu, to jak ze swiderkami? czy moga sie czuc bezpiecznie?
:D
Awatar użytkownika
maciejka
Posty: 145
Rejestracja: 18 maja 2006 17:25
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: maciejka »

tak nic im nie zrobisz.
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

nawet jesli przeleca przez odmulacz[mi to sie zdazylo tylko raz] to caly i zdrowy wylonduje w misce/wiadrze z woda zreszta skoro krewetki przezyly taka karuzele swiderki napewno przezyja
woznyadam
Posty: 63
Rejestracja: 01 lip 2006 14:21
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: woznyadam »

aha dziekuje bo tak wlasnei poznije pomyslalem o swiderkach
:D
ODPOWIEDZ