jak dlugo

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

dread5
Posty: 25
Rejestracja: 21 lip 2006 8:40
Lokalizacja: Warszawa

jak dlugo

Post autor: dread5 »

mam male molinezje od wczoraj 12 odlowilem reszts pewnie zjedzona narazie trzymam je w sloiku ale podejrzewam ze im ciasno moze byc mam 12l akwa moze tam je wrzuce i tam beda zyc ale boje sie zeby woda mi nie zaczela gnic tak juz raz mialem pomozcie bo nie wiem co robic
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No w słoiku zdecydowanie nie mogą być, jeśli masz akwa 12 litrów to juz lepiej to. W tym akwa musisz umiescic wode z akwa duzego żeby woda była odpowiednia a nie zwykła kranowka. W tym małym akwa koniecznie jakis mały filtr i grzałka, choc przy obecnyhc upałach pewnie i bez tego tez sie poki co da. To tyle na poczatek, potem bedziesz musiał pomyslec co dalej z rybkami bo te 12l to niestey mało mało.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Post autor: AMNESIAC »

Nie katuj ich w słoju w te upały - spraw sobie kotnik. Mają w większości akwarystyków. To taka niewielka klatka do odchowu narybku, zawiesza się ją na ścianie akwarium ogólnego.
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hej!
To akwa moze byc, ale tylko jako tymczasowe, pod warunkiem obecnosci przynajmniej filtra...
Niedlugo moze sie okazac zbyt male dla 12 rybek... Jesli nawet juz nie jest...
A masz moze drugie akwa? Wieksze? Jesli tak, to moglbys je przedzielic szybka i zrobic cos w rodzaju akwa przelewowego. Na brzegi szyby od szklarza zakladasz stare rozciete wezyki gumowe, zeby nie porysowac akwarium i dzielisz je na dwie czesci (zaleznie od potrzeb i mozliwosci).
Poczekasz az rybki podrosna i nie beda juz 'pokarmem' dla innych, wyciagasz szybke i masz akwa takie jak stalo :)
Tyle, ze to sposob wielce domowy i dorazny, jesli nie masz mozliwosci na wieksze akwa z filtrem... :)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
dread5
Posty: 25
Rejestracja: 21 lip 2006 8:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dread5 »

mam akwa 63 litry ale do 12 wrzuce maluchy i ile powinny byc oddzielone od ogolnego bo gupiki wrzucilem po 20 dniach od wylegu i wszystkie zyja a w kotniku powinien byc zwirek?? ile powinno byc wody?? i co zrobic jak nie mam malego filtra do kotnika moga byc bez filtra??
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Post autor: AMNESIAC »

Kotnik jest zrobiony z siatki i wisi na wewnętrznej ścianie akwarium - nie potrzeba żadnych urządzeń i żwirku. Trzeba tylko karmić maluchy odpowiedniej wielkości pokarmem i czekać aż wyrosną z roli "żywego pokarmu" :)
Ostatnio zmieniony 21 lip 2006 9:58 przez AMNESIAC, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Jak kotnik to wstawiasz go do akwa ogolnego, a w akwa ogolnym mam nadzioej masz wszystko co byc powinno czyli teez filtr. Jesli jednak wsadzisz je do 12litrowego to musi byc tam filtr - koniecznie.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
dread5
Posty: 25
Rejestracja: 21 lip 2006 8:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dread5 »

tzn w drugim akwarium w tej 12 powinien byc zwirek? czy filtr jest przymusowy jak nie ma filtru malgo? i ile powinno byc tam wody?? a rybki male pozdychaja bez filtra to maluchy i tak plywajja przy gorze akwa
pozdro
Ostatnio zmieniony 21 lip 2006 10:00 przez dread5, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

W druhgim akwarium 12l powatzram MUSI byc filtr, zwirek jak zwirek nie az tak koniecznie ale filtracja jak najbardziej byc musi, bo rybki Ci tego nie wytrzymaja jak beda bez.
Mireks
200l - profil
____________________________________________
dread5
Posty: 25
Rejestracja: 21 lip 2006 8:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dread5 »

ale wczesniej mialem w sloiku 6 gupikow bez filtra i niczego (wiem jestem sadysta ale poprostu sie jeszcze tak nie znam) i niczego nie mialy i wszystkie przyzyly i zyja do teraz
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Dla właściwego rozwoju maluchów, ich zdrowia i dobrego samopoczucia jest potrzebny filtr, nawet w akwa 12l. Niektórzy zalecają podmianę codziennie lub co drugi dzień 20% wody.

Sam napisałeś, że trzymanie rybek w słoiku to sadyzm, nawet wtedy, kiedy uważasz, że czują się w nim doskonale...

żwirek nie jest konieczny, wody nalewaj tak, żeby Ci zostało min 5 cm do górnej krawędzi. Dobrze, jeżeli będziesz miał jakieś rośliny w których małe mogą się schować i odpocząć: rogatka lub wgłębkę wodną.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Jak uważasz, mówię że musi byc filtr teraz juz trzeci raz. Zrób jak uważasz, ale jesli wiesz...nie pytaj.
Mireks
200l - profil
____________________________________________
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Ja Ci polece kotnik, bo tak jak powtarza Mirek, bez filtra akwarium nie moze funkcjonowac... To ze raz sie udalo, nie znaczy ze uda sie po raz drugi i lepiej nie eksperymentowac.
Polecam Ci kotnik, wyjdzie Ci taniej niz filtr, a bedziesz go uzywal doraznie, gdy urodzi sie pierwszy miot i wykorzystasz go w pelni, a zanim wsadzisz rybki do akwa z filtrem, to ono musi i tak dojrzec minimum tydzien z woda z ogolnego akwa, potem jak rybki dorosna to je z niego wyciagniesz, osuszysz i przy nastepnym miocie znow zakladac...
Polecam kotnik, z racji ceny, wygody i bezpieczenstwa dla rybek:)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

na kotnik nie zawsze jest miejsce.

A małe akwa zalane wodą z ogólnego nie musi dojrzewać. Ja wpuszczam ryby od razu, montuję tylko wcześniej filtr gąbkowy. Podłączam go do wolnej końcówki od brzęczyka, który wykorzystuję połowicznie do dodatkowego natleniania dużego akwa.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Moim zdaniem (byc moze sie myle), ale dojrzewac powinno, ale krocej. Nie rozchodzi sie chyba do konca o to jaka jest woda (rowniez, ale nie glownie), tylko o to, czy w filtrze znajduja sie kultury bakterii nitryfikacyjnych...:?
Dojrzewac nie musi, pod warunkiem, ze wlaczony filtr gabkowy przez brzeczyk przesiedzi w ogolnym akwa jako dodatkowy filtr min. 2, 3 dni i dopiero sie go przerzuci do drugiego akwa z woda z akwa ogolnego.
Tak mi sie to widzi... Niech sie wypowiedza dodatkowe osoby nad takim sposobem, bo we dwojke mozemy sie spierac Basiu :D
Tu potrzeba kogos z zewnatrz :)
Ja na miejscu dread'a, nie majac filtra do akwa (jesli ma brzeczyk, to jeszcze kupie sobie fajke z gabka za 7 zlotych) pomyslalbym i tak o ktoniku :)
A miejsce sie znajdzie, bo to przeciez rozwiazanie tymczasowe... :)
Ale to tylko IMHO... :?
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
ODPOWIEDZ