Krzyżówki

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorec237
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2006 17:21

Krzyżówki

Post autor: dorec237 »

Cześć
Czy udało wam sie kiedyś skrzyzowac np. mieczyka z platka z czego wyszedł jakis ciekawy efekt??? Czy prubowaliscie wychodowac kiedys własny gatunek np. mieczyka???
Pozdrawiam
Ten tekst pisał dyslektyk przepraszam za błedy i estetyke.
dread5
Posty: 25
Rejestracja: 21 lip 2006 8:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dread5 »

wychodza male samiczki i duze samce albo na odwrot roznie jest i smieszne sceny nie doradzam tego
akwa 63l, duzo roslinek, maly zameczek, kokos i wyglada fajnie
Awatar użytkownika
dorec237
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2006 17:21

Post autor: dorec237 »

Ale np. jakies dwie odmiany mieczyka. Wtedy juz niebeda małe samce lub samice :)
Ten tekst pisał dyslektyk przepraszam za błedy i estetyke.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Ja sie kiedyś tym "bawiłem". Z ciekawości skrzyżowałem samice mieczyka (albonos) z samcem platki (niebieska) i wyszło coś... hmm... samce były wielkości mieczyka ale miały mały miecz (ok 1 cm), samiczki były w miare normalne, jedna urosła nawet do 10 cm ale to chyba dlatego ze te krzyżówki trzymałem w stawku na dworze, wyhodowane mutanty były niepłodne :(
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
dorec237
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2006 17:21

Post autor: dorec237 »

Mi połaczyły sie mieczyk zielony z platka co dało ciekawy ofekt (mieczyk (zielony z czarnym pasem po bokach jak u platki) fajnie to wygladało miecze samców miały ok 1czm czyli niebyły długie dorastały mi ok samica 7 samiec 5 bez miecza i były pładne nawet kilka takich parti sprzedałem do sklepu zoologicznego:) A moze ktos z was wychodował jakas ciekawa odmiane gupika??
Ten tekst pisał dyslektyk przepraszam za błedy i estetyke.
ODPOWIEDZ