tło ze żwirku ceramicznego

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

tło ze żwirku ceramicznego

Post autor: BARA »

W jednym ze swoich postów obiecałam, że jak zrobię to pokażę. Więc informuję, że zrobiłam tło do akwa ze żwirku ceramicznego pomieszanego ze zwykłym. Podstawa 70x35cm z dykty (tylna ścianka mebla), klej: silikon sanitarny, całość wzmocniłam lakierem bezbarwnym w spray'u. Tło jest nierówne specjalnie, efekt jest super, bardzo mi się podoba. Ryby są lepiej widoczne, akwa nabrało głębi.

W przyszłości (po urlopie, czyli w drugiej połowie sierpnia) do tła dokleję gałązki.

Widok
Ostatnio zmieniony 17 lis 2009 14:53 przez BARA, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
maciejka
Posty: 145
Rejestracja: 18 maja 2006 17:25
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: maciejka »

piekne :lol:
a moze po urlopie to tlo popamlowala bys spray-em w kilku miejscach na brazowo efekto tez bylby dobry.
ale i tak jest ok mi sie barzdo podoba nad swoim musze popracowc mam narazie fototapete z zoologicznego :x

pozdrawiam
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

zrobiłam na innym taką próbę bejcą, ale efekt nie bardzo mi się podobał. Zobaczę jak będą wyglądać gałązki.

Sporo czasu miałam ładną fototapetę, ale już mi się znudziła. Te tło jest ciemne, więc lepiej widać na nim ryby.

Polecam!
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

:) podoba mi się, BARA gratuluje pracowitości, co do gałązek to niewiem czy będa pasowały do tego koloru żwiru... ale spróbuj może nie potrafie póki co wyobrazić sobie jak to będzie wyglądało, maciejka ja z tylu akwarium mam płaską płytę drewnianą ok 0,5 cm grubości pomalowaną czarną farbą :lol: jak dojdą rośliny na tył to będzie git,
pozdrawiam

czekamy na nowe pomysły!
Awatar użytkownika
maciejka
Posty: 145
Rejestracja: 18 maja 2006 17:25
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: maciejka »

sklepowe fototapety sa przewaznie tego samego wzoru wiec sa monotonne.
ogolnie to mialas fajny pomysł popieram mam nadzieje ze juz masz nastepny pomysł :lol:

pozdrawiam
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

A gdyby takie tło zrobić w środku akwarium?
Żwirek przykleić do tylnej szyby, do tego dodać kilka większych, płaskich kamieni, zrobić jakieś półki skalne, jaskinie itp.
Co myślicie o takim pomyśle?
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Kwestia czyszczenia, w razie potrzeby czyścik po szybie i po kłopocie a z tłem wewnątrz to może być inaczej (niech wypowiedzą się właściciele tła strukturalnego).
Awatar użytkownika
maciejka
Posty: 145
Rejestracja: 18 maja 2006 17:25
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: maciejka »

ale juz w wewnetrzne tlo musialoby byc sklejone silkonem akwarytycznym a nie sanitarnym jak to zrobila BARA mysle ze przyklejone nie byloby dobrym rozwiazaniem gdyz jak nam sie znudzi trudno byloby odkejac od szyby a juz ty bardziej w urzadonym akwa. wiec mysle ze za zewnatrz jest to najlepsze rozwiazanie

pozdrawiam
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

chemik poruszył ciekawy temat. Można zrobić takie tło, oczywiście jak zauważył maciejka używając silikonu akwarystycznego, ale na oddzielnej szybie pasującej wymiarami do wnętrza zbiornika. Wtedy uzyskujemy wyjmowaną całą ścianę tylną jako tło i jednocześnie jako wystrój akwarium. Skałki, groty, co tylko chcemy.

Chemik, dzięki za pomysł, już zaczynam myśleć, jak to zrobić! Ale zamontuję w moim akwa dopiero przy restarcie przewidywanym na maj 2007.

A tak przy okazji, skoro silikon (sanitarny) nie reaguje z wodą to dlaczego nie można go używać do akwarium? Różni się czymś od silikonu akwariowego?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Tylko Basiu, trzeba bedzie opantentowac tez jakas nowa droge czyszczenia takiego wewnetrznego tla... :? Bo jak np. zdarzy sie jakis wyjazd i glony zawladna tylna sciana i zasiedla sie miedzy kamyczkami....? Nie ma chyba ludzkiej sily, zeby to wyczyszcic bez szkody dla tla...
Tarcie szczotka wykruszy kamienie, podobnie myjka wysokocisnieniowa... Srodki chemiczne odpadaja z wiadomych wzgledow...
A tlo z glonami juz nie bedzie sie tak ladnie prezentowac... :/ Ja powiem szczerze, ze jestem zwolennikiem tla zewnetrznego, ze wzgledu na miejsce w zbiorniku ktorego jest zawsze malo, na utrzymanie czystosci i dostep do samego tla, jak cos sie zepsuje, to zawsze mozna je zza akwarium wyjac i bedzie w porzadku :)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Przychylę się do wypowiedzi przedmówcy. Stawiając swoje 200l akwa kupowałem cześć po części i chciałem aby było w pełni urzadzone jak najładniej. Zakupiłem też za sporo pieniedzy prześliczne tło strukturalne i....w zyciu nie było w akwa, tzn. było ale na sucho...własnie przeraziła mnie niemożnośc jego czyszczenia i znaczna strata miejsca w akwarium, a przecież chciałem mieć większe a nie troche wieksze niż poprzednie. Tło nówka sztuka poszło do piwnicy a szkoda...trzeba chyba będzie je sprzedac.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Panowie, może i macie rację co do miejsca z zbiorniku i czyszczenia, ale mi glony nie przeszkadzają, nadają bardziej naturalny wygląd skałom. Taką "ścianę skalną" można obsadzić microsorium i mchem jawajskim, żeby było trochę gęsto.

Gorzej jest z miejscem w zbiorniku, bo takie "tło" skróci perspektywę, ale jestem po prostu ciekawa efektu.

A co napiszecie o silikonach?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hej!
Silikon sanitarny zawiera jakis niebezpieczny skladnik, ktory ma tyle sylab, ze nie potrafie go wymowic... Ale dla ciekawskich go wpisze, chociaz nie mam pojecia co to jest... :oops: alkilotriacetoksysilan :)
Oprocz tego alkany i w czasie uzytkowania uwalnia sie kwas octowy.
To sa dane producenta (atlas), ale przypuszczam ze 99 procent sylikonow sanitarnych ma tak samo:)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Moje wszystkie Akwa maja tla strukturalne!
A tak wyglada krotko po wklejeniu...

Obrazek
A tak po 2 latach.
Obrazek
Mysle ze z glonami lepiej! :?
Czesc Marcin!
Ostatnio zmieniony 28 lip 2006 8:14 przez MarcinX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Pieknie pięknie...dokładnie coś podobnego mam, jak wspomniałem wyżej nie staneło w akwa...przestraszyłem sie troche o miejsce i czyszczenie jak wspominałem, ale wyglada bajecznie :)
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ