krewetki makrobrachium...

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grzempek7
Posty: 88
Rejestracja: 11 wrz 2005 8:58
Lokalizacja: Warszawa

krewetki makrobrachium...

Post autor: Grzempek7 »

Mam takie dziwne pytanie. Mam akwa ogólne (200 l.) , w którym od jakiegoś czasu (ponad 3 miesiące) zamieszkują m.in 2 x ammano i 2 x filtrująca.
Dzisiaj stałem się szczęśliwym/nieszczęśliwym właścicielem 2 sztuk Macrobarachium. Odmiana ta wydaje się na pierwszy rzut oka agresywna... (para szczypiec)...
Czy krewety te mogą przebywać w akwa ogólnym? Czy będą atakować ryby? czy bedą ciąć rośliny?
Po pierwszej godzinie zastanawiam się, czy nei lepiej je oddać... (trochę przeganiają innych domowników... ale póki co krzywdy im nie robią)
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hej!
Macrobrachium jedza pokarm miesny, w internecie krazy zdjecie jak pozera neonka, wiec raczej nie polecam do obsady z mniejszymi rybkami, a juz napewno, jesli zalezy Ci na hodowli... Jako pokarm poleca sie wlasnie kawalki ryb, narybek, oprocz tego jedza tez detrytus, ale wola to co zywe:)
Wszystko zalezy jeszcze od gatunku Macrobrachium, ale ogolnie rodzaj ten jest agresywny, miesozerny i lubi samemu cos upolowac niz czekac az poda mu sie cos na tacy... :) Jesli amano sa duze, to przy odpowiednim, systematycznym skarmianiu nie powinno byc problemu, ale zastanow sie, jesli chodzi o rybki... :)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
Hubo
Posty: 63
Rejestracja: 09 sty 2006 1:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hubo »

podłącze sie do do tematu ze swoimi pytaniami :)

1. czy krewetki szkliste, należące z tego co wiem do rodzaju macrobrachium również są agresywne?

2. na jedenej ze stron o krewetkach wyczytałem, ze macrobrachium assamensis zjada ślimaki. w związku z tym mam pytanie - czy szkliste równiez?

3. jaka jest łacińska nazwa krewetek szklistych?
Szczyt zręczności? Złapać bocję w 200l :)

Mój roślinny low tech
viewtopic.php?p=58843#58843
ODPOWIEDZ