Pokarm dla narybku

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grzegorz_vip
Posty: 22
Rejestracja: 30 lip 2006 16:26

Pokarm dla narybku

Post autor: grzegorz_vip »

Witam

Chciał bym sie dowiedziec co dawać małym tetrom cesarskim.
Awatar użytkownika
maciejka
Posty: 145
Rejestracja: 18 maja 2006 17:25
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: maciejka »

dobrze rozdrobniony suchy pokarm, np tropicala, suszona rozwielitke. tylko w malych porcjach aby szybko bylo zjedzone i wody za bardzo nie brudzilo.
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Można karmić także larwami solowca, oczlika.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zdarzyło mi się nie wykarmić małych tetr cesarskich, prawdopodobnie dlatego, że pokarm który sypałam unosił się na powierzchni wody i był tam zjadany przez większe ryby - nie zdążył opaść ku schowanych w korzeniach microsorium i mchu jawajskim maluchom.

Proponuję kupić pokarm dla narybku, może być Tropicala, sypać go w dużej ilości i sprawdzać, czy opada w wodę. Wiem, że to wygląda, jakby brudził, ale najważniejsze jest, żeby był dostępny dla przychówku.

Ale może nie zrozumiałam Twojego postu i pytasz o "małe" = "młode, czyli niewielkie jeszcze" tetry cesarskie? To polecam na codzień pokarm w płatkach, mieszankę, koniecznie z częścią płatków roślinnych (ze spiruliną), dwa razy w tygodniu rozmrożone larwy ochotki, ikrę rybią, larwy wodzienia i żywe larwy komarów.

Powodzenia w hodowli!
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ