[54L] barwniaki czerwonobrzuche - nowe foto

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

[54L] barwniaki czerwonobrzuche - nowe foto

Post autor: AMNESIAC »

Dzis po porannej podmianie wody dostrzeglam małe barwniczatka :) Sa dosc spore, samodzielnie pobieraja pokarm (dobre glony nie sa zle :) ) i ogronmie sie z nich ciesze :) :) :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przepraszam za jakość zdjęć - były wykonane pod wpływem emocji :D
Ostatnio zmieniony 08 sty 2007 13:16 przez AMNESIAC, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Gratuluję! A zdjęcia całkiem całkiem. Przyjemnie popatrzeć.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Akwa bardzo ładnie porośnięte i z przestrzenią do pływania. I te oświetlenie achh. Gratuluję małych.

Pozdrawiam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Akwa super :D
Moje małe teżtak wyglądały :cry:

Fajnie wygląda ta pusta przestrzeń op lewej stronie. Też myśle o czymś takim w moim baniaku, przywiozłem kilka korzenie z zakopca, żwir z dunajca więc cobaczymy co z tego wyjdzie :).

P.s
Będąc w zakopcu nad strumykami itp. pozwoliłęm wziąśc sobie trochę wody i zbadać co w niej piszczy :P
I jak się okazało:
pH - 6
Two - 8
Tww - 4
Coś wspaniałego jak dla mnie :D szkoda, że tam nie mieszkam :P
Założyłbym duży baniak, a woda byłaby za darmo :P W zimie coś by się wymyśliło :P Moga żyć tam jakieś bakterie czy coś w tym stylu, ale chyba bym zaryzykował.

Czołem
Czołem :)
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

bardzo ładne akwa gratulacje
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Post autor: AMNESIAC »

Dziękuję wszystkim za miłe słowa :oops: :D
'Przecinki' narazie mają się dobrze, pływają między korzeniami i skubią glony.
Brian pisze:Moje małe też tak wyglądały :cry:
Współczuję. Mam nadzieję, że moje nie podzielą takiego losu. Rodzice wprawdzie dobrze ich pilnują, ale znając apetyt współmieszkańców...
Brian pisze:(...)Moga żyć tam jakieś bakterie czy coś w tym stylu, ale chyba bym zaryzykował.
Ja bym się o bakterie nie martwiła. Jedynie może o jakieś inne zanieczyszczenia np. z kwaśnych deszczy, ale pewnie przesadzam :wink:
pozdrawiam
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Hmm kwaśne deszcze, wiesz w zakopcu jest mase takich strumyków które wypływają prosto z ziemi więc nie ma co się martwić o zanieczyszczenia kwasnymi deszczami :)

P.s
Woda która teraz zostanei wchłonięta przz ziemi może wypłynąć dopiero za 1000 lat :) tak to widzisz jest.

Czołem
Czołem :)
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Post autor: AMNESIAC »

Witam!
Po krotkiej przerwie i trzech tarlach akwa obecnie wyglada jak ponizej. Ostatnie tarlo mialo miejsce 3 dni temu - stad na zdjeciach brak samicy schowanej w kokosie miedzy korzeniami.

54L brutto,

Woda:
temp = 26*C pH = 7,5 dH = 16 NO3 = ~3 mg/l

Obsada:
2* Pelvicachromis pulcher + nieokreslona liczba dzieci w roznym wieku,
3* Otocinclus sp.

Rosliny: Vesicularia dubyana, Microsorium pteropus, Microsorium pteropus 'windelov', duzo martwego drewna i glonu :) .

Filtr: Eheim 2211 (ceramika, wata, tetra Bio-balls),

Grzanie: AquaSzut 100W z termostatem

Swiatlo: Sylvania GRO-LUX 15W na elektronice i alu odbłysniku

Obrazek

Obrazek
Ojciec rodziny

Obrazek
Jedno ze starszych dzieci

Obrazek

pozdrawiam!
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

lollllllll piękny kolor oświetlenia no i akwarium świetnie się prezentuje. Marzę o równie pięknym akwarium.
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Akwa śliczne :D Takze myslalem nad tym by do mojego 96 litrowego akwa wpuścić dwie pary barwniaków czerwonobrzuchych badz szmaragdowych albo w układzie 1 samiec i 2-3 samiczki chciałbym pozostawic w akwa tez moje kiryski(4 sztuki) i rodzinke zbrojnikow niebieskich (3 dorosłe i 4 mlode) co Wy na to ? :lol: Czy lepiej miec tylko i wylącznie jedna pare barwniakow.Kirysy były by odławiane na czas tarla barwniakow a rodzice mieli by cale akwa dla siebie dzielac je jedynie ze zbrojnikami.96 litrow wystarczyło by dla pary badz dwoch par barwniaków ? :?
Myslalem tez nad obsada para barwniakow i para ramirez badz pielegniczek zoltych ale chyba pozostane przy barwniakach.Co o tym sadzicie ? :)
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
marcu
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2006 17:09

Post autor: marcu »

Przepiękne akwarium.

Tylko mam jedno małe pytanko. Mianowicie ta roślina Vesicularia dubyana
to pospolity mech jawajski czy jego jakaś odmiana??
Jeśli tak to gdzie takowe cudo można zdobyć??? I ile kosztuje??
Pozdrawiam
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Post autor: AMNESIAC »

Dziekuje Wszystkim za mile slowa!
@kiler
Bywa ze ryby maja rozne temperamenty, ale moich barwniakow z innymi rybami oprocz moze otoskow, ew. zbrojnikow niebieskich (ktore maja spokoj jak sie nie ruszaja albo w nocy) nawet w akwa 96l sobie nie wyobrazam. Kiedys w moim akwa plywaly rowniez kirysy pstre i kilka neonkow. Tarlo przezyly bez szwanku, ale z chwila wyprowadzenia mlodych z kokosa ich dni wygladaly na policzone, wiec musialam je przeniesc do nowego domu. Rodzice pozostawali agresywni przez czly czas wychowu narybku czyli okolo 3 tygodni, nawet starsze dzieci dostawaly bęcki. Twoje kirysy musialyby ten czas odczekac gdzies indziej, wiec mysle ze niewarto ich na taki stres narazac.
@marcu
Wg mnie to najzwyklejszy mech jawaj, tylko ze u mnie wersja zaniedbana. Nie ruszam go bo to azyl dla starszego narybku. Dostalam go w zoologu za 4zl. Teraz jest chyba bardziej dostepny niz kilka lat temu.

pozdrawiam!

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
Awatar użytkownika
kamil50
Posty: 77
Rejestracja: 03 wrz 2006 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kamil50 »

Cześć, mam małe pytanie czy samiec barwiniaka nie atakował kirysków ani neonków.Bo mój samiec jest agresywny w stosunku do współmieszkańców i gania strzasznie samice :cry:
ODPOWIEDZ