krewetki amano

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
grzegorz15
Posty: 45
Rejestracja: 28 lip 2006 18:12

krewetki amano

Post autor: grzegorz15 »

kupiłem sobie do akwarium 3 krewetki amano i mam 2 skalary i czy moga one być razem i czy skalary nie zjedżą krewetek nie chciał bym żeby zostały zjedzonez góry dziękuje za odpowiedz :D :D
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam,bardzo mi przykro ale juz w tej chwili mozesz nie miec krewetek :(
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
SnoozE
Posty: 102
Rejestracja: 07 mar 2006 16:48

Post autor: SnoozE »

To wszystko zalezy od tego jakie masz akwarium (geste rosliny itp) i jaki charakter maja twoje rybki - podobnie jak ludzie ten sam gatunek moze byc rozny w zachowniu/inteligecji itp. U mnie sa nawet 2x bocje wspaniala i 4x15cm skalary. Amano i ryby zyja w symbiozie. Skalary, bocje, ramirezy wogole sie nimi nie interesuja ... krewetki maja okolo 5cm ...
pH 7.6 TwW 7 TwO 9 NO2 0 NO3 0 NH3 0
6x Neon inesa
4x Skalar
1x Paletka
8x Rasbora Klinowa
2x Piskorek
240L prof, fluval 304, 2x30W + 1x39W S.AQUASTAR 3x odblysnik
grzegorz15
Posty: 45
Rejestracja: 28 lip 2006 18:12

Post autor: grzegorz15 »

chyba jednak pozbęde się skalarów mam za małe akwarium do nich i za niskie :( :( , krewetki mają sie jak narazie dobrze :lol: :lol:
Awatar użytkownika
klauzin
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2006 22:55
Lokalizacja: września

pomoc

Post autor: klauzin »

Witam
kolego jak masz pokrywę z otworami to musisz je pozatykać gąbką albo czymś innym bo mi krewetki po jakimś czasie wyszły z akwa niewiem czym to byłom spowodowane ale kupiłem następne i jest wszystko ok ale otwory od pokrywy pozatykałem
pozdrawiam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Klauzin
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hej :)
Odswieze troche topic :)
Czym to bylo spowodowane...? Zlymi warunkami w akwa. Przykro to mowic, ale w innych sytuacjach krewetki nie uciekaja. W naturze poszukuja innego zbiornika tylko wtedy kiedy warunki i w obecnym sa nieodpowiednie (w sensie parametrow), albo kiedy brakuje pozywienia.:)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

A jak wyjaśnisz sytuacje kiedy raz na jakiś czas jedna ucieka a 100 innych nie ?
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Wyjatek potwierdzajacy regule :)
Chodzi mi o masowe ucieczki wiekszosci krewetek ze zbiornika :)
'A dlaczego zolknie mi jedna roslina a pozostale 100 nie?', Twoje pytanie jest z tej serii:)
Odpowiedz wydaje mi sie oczywista, trudno jest raczej uzyskac stuprocentowa skutecznosc/wydajnosc, czy jakkolwiek to nazwiesz w akwarystyce, wiec nie masz co sie dziwic, ze Ci cos ucieklo:)
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

ha tylko zaczełam sie marwić co jest grane jak "raz na jakiś czas" w pewnym momencie było 1 krwetka na tydzień. Jako jeszcze początkująca i dodatkowo nie robie testow, zaczełam sie zastanawiac czy może coś jest nie tak z wodą szczegolnie ze zapach wody nie był najładniejszy :? Teraz wymieniłam żwirek na piaseczek i przykry zapach znikł, kiryski zadowolone krewetki chyba też :lol:
Faktycznie masowej ucieczki nie było wiec moze nie było aż tak źle jak myślałam :)
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

hmmm......jeszcze w zyciu mi nic nie uciekło z baniaka :D
Tez mam krewetki Amanno i żadnych otowró nie musze zatykać :)
ODPOWIEDZ