problem z ludwigią

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
kucz
Posty: 22
Rejestracja: 07 lip 2006 21:04

problem z ludwigią

Post autor: kucz »

Moje akwarium ruszyło tydzień temu, nie ma w nim rybek. Problem polega na tym, że na liściach ludwigi pojawiły się brązowe plamy. Poza tym na korzeniu mam jakąś dziwną białą błone.
Proszę o pomoc co to może być?!

Oświetlenie 2 x 18 aqarelle+ odbłysniki (akwarium 126), dziś robie bimbrownie
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

ad 1)może nie nawozisz :?:

ad 2) to normalne na nowych korzeniach :wink: powinno zniknąć 8)
tetra
Posty: 1
Rejestracja: 02 sie 2006 17:49
Lokalizacja: Olesno

Post autor: tetra »

Brązowe plamy na ludwigi to okrzemki, które pojawiły się bo masz za mało oświetlenia. Ta biała błona na korzeniu to prawdopodobnie pleśń która zaczęła na nim rosnąć bo najwidoczniej korzeń jest źle spreparowany. Możliwe też że są to sinice, można je różnie zwalczać. Wszystko to pojawiło się dlatego, że masz młode akwarium i z czasem jak dojrzeje to to wszystko powinno zniknąć. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Aldred »

Witam.
Jeżeli chodzi o brązowe plamy to mogą być okrzemki ( normalne w dojrzewającym akwa) jak wprowadzisz ekipę sprzątająca to się nim zajmą. Może tez sam zniknąć :wink:

Ta biała błona, śluz czy jak tam zwał to też jest charakt. obj. dojrzewającego akwa. Nie przejmuj się tym. A jak bardzo Ci to przeszkadza to możesz to zdejmować 8)

Jak akwa stoi już minimum tydz. to możesz pomału pomyśleć o wprowadzeniu np. otosków :wink:

Miałem takie same "problemy".
W Twoim akwa jeszcze dużo dziwnych rzeczy się może dziać, ale jak się zbiornik ustabilizuje to i te dziwactwa poznikają :)

Ja na początku miałem, okrzemki, śluz, jakieś dziwne białe robaczki, przytuliki itd... Jednak wszystko ładnie poznikało i teraz pięknie jest 8)

Serdecznie polecam, opcję szukaj i całą masę przydatnych dla początkującego akwarysty tematów i postów 8)

Pozdrawiam i życzę powodzenia 8)

edit: tetra po co tak od razu straszyć :lol:-pleśń, sinice.... brrrr :wink:
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam, mialem takie same problemy z Ludwigia a to dlatego ze jest to roslina dosyc trudna w uprawie,prawie wszystkie odmiany Ludwigii a szczegolnie czerwone odmiany potrzebuja duzo swiatla czego Twoje 36W nie moga im niestety zapewnic.Jezeli chodzi o nawozenie to wszystkie gatunki Ludwigii tego potrzebuja zarowno CO2 jak i nawozow zawierajacych makro i mikro elementy.
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
ODPOWIEDZ