Zmieniaki - Platka, help :)

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
bartezz
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2005 14:03

Zmieniaki - Platka, help :)

Post autor: bartezz »

Witam. Niedawno mi sie rozmnozyly gupiki, ale ostatnio zobaczylem ze samica zmienniaka, ma calkiem spory brzuch, no i jak zapale swiatlo to widac ze ma cos czarnego na koncu, i to calkiem sporo. Wrzucilem wiec ja do kotnika, ale jest juz tam z 4 dni a malych rybek nadal nie widac :) czy ona potrzebuje jakis specjalnych warunkow zeby wydac mlode? I jeszcze jedno, mam samica mieczyka zielonego, ale nie moge znalezc dla niej samca tez zielonego, czy jest jakas mozliwosc ze inny mieczyk niz zielony, zacznie sie z nia "bawic" i beda male rybki? :D Bardzo prosze o pomoc. Z gory dziekuje.
Awatar użytkownika
michal111
Posty: 122
Rejestracja: 01 lut 2005 21:56

Post autor: michal111 »

platka rozmnaża się podobnie jak gupik czyli nawet w kałuży :wink:

Poczekaj jescze moje gupiki czasami mają brzuch wielkości balonu i jescze nie chcą urodzić młodych.

To poprostu kwestja czasu i będom młode platki :lol:
54l,20l i 4l więcej informaci w dziale galeria ;]

Text napisał dyslektyk za błędy przepraszam ;]

Nowy numer gg mam ;]
Jarl
Posty: 32
Rejestracja: 23 lut 2005 22:00
Lokalizacja: Gorzów wlkp

Post autor: Jarl »

Oczywiście że każdej innej barwy mieczyk "zrobi dzieci" twojej samicy.To tylko odmiany barwne wychodowane przez człowieka a właśnie zielony mieczyk to ten naturalnie dziko wybarwiony.Konie też są różnej maści a im to nie przeszkadza w rozmnażaniu.Po za tym bardzo często mieczyki i platynki krzyżują sie między sobą więc mozesz nawet zobaczyć że platynek interesuje się mieczykową i z tego też moga byc młode, ale to juz będzie krzyzówka gatunkowa.
bartezz
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2005 14:03

Post autor: bartezz »

no to ok, bede czekac az moja platka urodzi malenstwa :) a czy ona nie zginie jak bedzie za dlugo siedziec w w kotniku ?
a jesli chodzi o mojego zielonego mieczyka (samice) to jak narazie zaden samiec nie przejawia swojego interesowania, a szkoda bo chce mi sie rozmnozyc mieczyki :)
bartezz
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2005 14:03

Post autor: bartezz »

No i nareszcie dzisiaj moja samiczka zmieniaka zaczela rodzic :) bo wlasnie wrocilem do domu, i patrze ze rybka wyskoczyla sobie z kotnika (albo kojca :D) i plywala sobie w kojncu (albo kotniku :D, nie pamietam co jest ktore :D) No ale patrze ze plywaja tez 2 male rybki, innych juz pewnie zjadla sobie, chociaz brzuch ma calkiem duzy jeszcze to mam nadzieje ze dopiero zaczela rodzic, i bede wujkiem kilkudziesieciu dziatkow :)
ODPOWIEDZ