Trematoma Lodowa (Trematomus bernacchi)

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maryoosh71
Posty: 93
Rejestracja: 28 sty 2006 22:27
Lokalizacja: Kock

Trematoma Lodowa (Trematomus bernacchi)

Post autor: maryoosh71 »

Trematoma Lodowa (Trematomus bernacchi). Czy ktoś wie coś na temat tej ryby? Jeśli tak to będę bardzo wdzięczny za informacje lub link do jakiejś strony. Próbowałem coś znaleść w necie ale niewiele znalazłem.
200 l: filtr wewnętrzny (ogromna gąbka)

Oświetlenie: 20W Aqua-glo, 20W Sun-glo, 20W i 40W żarówka energooszczędna = 0,5 W/l/10godz.

Temperatura: 25*C

Kirysek spiżowy - 3
Kosiarka - 4
Otosek - 10
Labeo bicolor - 1
Gupik - 10 młodych
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hej!
Wiec napisze Ci do czego udalo mi sie dotrzec, to wiedza przetlumaczona z angielskiego i nie sprawdzona przeze mnie, bo na polskich stronach jest niewiele:)
Rybe ta znaleziono w okolicach Antarktyki, Poludniowych Szetlandow, Orkadow. Zamieszkuja szczegolnie wody do 200 m. p. p. m., ale znajdowano ja na glebokosci 700 m. Na mniejszych glebokosciach ma kolor brazowy z jasniejszymi plamami za glowa natomiast przy wiekszych glebokosciach kolor zmienia sie na 'rozowobrazowawy' :) Ryba blaknie jednym slowem :) Zyje glownie na 'podwodnych lakach', odzywia sie polujac 'aktywnie' i z zasadzki. Odzywia sie algami, krylem, planktonem, slimakami, miekkimi koralami i innymi. Samiec dorasta do 28 cm, samica do 35, a wiek zycia to samiec 16, samica 21 lat:)
I obrazek :)
Obrazek
PozdR!
Ostatnio zmieniony 14 sie 2006 19:21 przez macwiernik, łącznie zmieniany 1 raz.
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
maryoosh71
Posty: 93
Rejestracja: 28 sty 2006 22:27
Lokalizacja: Kock

Post autor: maryoosh71 »

Dzięki za odpowiedź.
200 l: filtr wewnętrzny (ogromna gąbka)

Oświetlenie: 20W Aqua-glo, 20W Sun-glo, 20W i 40W żarówka energooszczędna = 0,5 W/l/10godz.

Temperatura: 25*C

Kirysek spiżowy - 3
Kosiarka - 4
Otosek - 10
Labeo bicolor - 1
Gupik - 10 młodych
ODPOWIEDZ