Samice bojownika

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
dracek
Posty: 13
Rejestracja: 06 cze 2006 19:55
Lokalizacja: Sosnowiec

Samice bojownika

Post autor: dracek »

Witam !!!

Kupiłem dzisiaj dwie samice bojownika i mam pytanie bo jedna śmierdzi mi zdradą - czy samice też stawiają kołnież ( jak się zobaczyła w lusterku to się postawiła na siebie :) ) czy od razu odłowić gościa i iść z reklamacją do sklepu ??
30 l, oświetlenie 9 i 13 W, grzanie 50 W
bojownik i dwie ?!? jego kobiety oraz 3 kiryski
Apisto - na wydaniu !!!
Awatar użytkownika
pnpdk
Posty: 56
Rejestracja: 07 kwie 2006 20:18
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: pnpdk »

Witam

Ciekawostka DROPSA: bojowniki mogą zmienić płeć, ale dzieje się tak gdy w okolicy nie ma partnera. I zdarza się to ( w obie strony i nie tylko u bojowników) np. gdy trzymamy tylko jedną rybkę. To tak na przyszłość. A teraz powiem Ci że samice nie stawiają kołnierza. To jest samiec na bank.

Pozdrawiam
112l - miesiąc pierwszy
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

@pnpdk. Oje, Oje, Oje...
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Tylko czekalem na post sum 'a :D
:lol:
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Bojowniki to nie mieczyki płci nie zmieniaja :wink:
Przemek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Dobra wszystko pieknie sum ale na własne oczy widziałem jak moj "samiec" młode rodził a wczesniej jak był sam to zapładniał samice.Ja jednak zaufam swoim oczom i wiedzy akwarystycznej.Jak zawsze mowiłem natura znajdzie wyjscie :wink:. Zreszta jak masz xczas i ochote to przeprowadź eksperyment i wpuść 4młode samce mieczyka(z wykształconym juz gonopodium) do akwarium(i tylko je) a sam zobaczysz :wink:
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Oje, oje. Jezeli to mozliwe by bylo to tylko w odwrotna strone... :lol: Cos pomieszales! :lol: :wink:
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 14 sie 2006 20:01 przez MarcinX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

A toz Cie zaskocze bo nie...Ja w przeciwienstwie do was nie podpierałem sie publikacjami,gadajacymi naukowymi głowami tylko tym co na własne oczy widziałem.a jako biolog powinienes wiedziec ze istnieja w przyrodzie hemafrodyty i to nie tylko takie bedace jednoczesnie samcem i samica ale jednoczesnie nimi oboma(przykład slimaki bezmuszlowe) i nie bedace wcale organizmami o wiele nizszymi niz ryby.Zreszta co ja Cie bede przekonywał,pamietam taka dyskusje w której był poruszony temat kota i wrżatku i wiem ze jak sie uprzesz to juz nie ma siły...Ale jesli nie wierzysz zrób eksperyment,a sie przekonasz.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Mieczyki nie sa obojniakami... A jezeli by to maprawde kiedykolwiek mialo miejsce to by byly parthenogenetisch!!! A to duza roznica! Niestety nie wiem jak to po Polsku... :oops:
Czesc !
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Za wikipedia
# obojnactwo potencjalne - polegające na tym, że gruczoły płciowe u danego osobnika mogą funkcjonować albo jako gruczoły męskie, albo gruczoły żeńskie, w zależności od różnych u różnych gatunków czynników. Może to być wiek osobnika, stan jego zdrowia, rodzaj spożywanego pokarmu i inne.
Oczywscie sum :wink: A ja mam halucynacje :wink: Zreszta nie mam siły zeby polemizowac,ja wiem swoje ty wiesz swoje z ta tylko róznica ze ja wiem co widziałem a ty tylko o tym czytałes.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Owl tak wlasnie... Wiesz co... Jezeli to naprawde na oczy widziales to jestes pierwszy na SWIECIE :shock: Sczkoda ze tego nie udokumentowales... :cry: Takie cos mialo tylko miejsce tylko w odwrotna strone. Nie jak ty opisales, a pod wplywem hormonow oraz pod wplywem ataku pasozytow! I masz racje, polemizowac nie bedziemy... bo nie masz Argumetow! Tylko to co Ty widziales... Szkoda tylko ze tego jeszcze nigdy nikt nie zauwazyl... Odwrotnie tak! U poznych samcow... Jak w linku opisane!
Pozdrawiam Marcin!
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Czy ja nie mam argumentów bo ja wiem,moze mam ich mało ale nie zupełnie do konca poniewaz byc moze to ja mam racje a ty sie mylisz a ze ja nie potrafie tego udowodnic a ty nie chcesz spróbowac eksperymentu mamy pata. :wink: (ale długie zdanie :) )ja oczywscie w przeciwieństwie do Ciebie biore jeszcze pod uwage to ze ryby mogły byc własnie po kuracji hormonalnej(czego teraz na giełdzie sie nie wyrabia) która podziałała w druga strone.Ale tak ty musisz miec racje :wink: Wiec zakonczmy ta dyskusje bo ona do niczego dobrego i tak nie doprowadzi.Wiemy swoje i tyle.
Amen.
Pozdrawiam
P.s Jesli bedziesz lepije po ty,m spał To moge Ci racje przyznac :lol:
Przemek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Oh Owl... nikt nie chce tu Twojej wiedzy podwazyc! Ja napewno nie!nPoprostu jest to Temat ktorym sie juz przed kilku laty zajmowalem i do teraz jest on (Temat) mi rebusem!
Pozdrawiam Marcin!
ODPOWIEDZ