Brzanka różowa wisi na lustrze wody i traci czasami równowag

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
popejusz
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2005 23:55
Lokalizacja: Koszalin

Brzanka różowa wisi na lustrze wody i traci czasami równowag

Post autor: popejusz »

Witam przyjechałem z urlopu i zauważyłem, że coś niedobrego dzieje się z moją brzanką różową. Stwierdziłem dziwne zachowanie tej rybki wisi na lustrze wody oraz od czasu do czasu traci równowagę. Kolor jej zbladł i jest troszeczkę podskubana przez zmienniaka. Innych objawów nie dostrzegłem. Myślę, że to może choroba zwana bakteryjne zapalenie skóry a co wy myślicie na ten temat . W związku z parametrami to pH mam w normie.

Umieszczaj tematy w odpowiednich działach
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Hmm litraz akwarium,pozostała obsada,parametry dokładnie podane a nie w normie(pH,Two,NO2,NO3) to tyle tytułem wstepu.Jesli podasz te dane postaram sie pomóc bo niestety nic nie widze w swojej szklanej kuli :wink:
Przemek
popejusz
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2005 23:55
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: popejusz »

Dane mego akwarium to 112 L pH 8 Obsada to Brzanka różowa , Branka titeja miedziki , głupiki, molinezje glonojady, kiryski , bocje,danio,razbory, drobnoustki, żółtaczki indyjskie, zmienniaki i to chyba na tyle. NO2 NO3 nie robiłem a więc nie wiem. Objawy podałem wcześniej, co do brzanki różowej. Niestety dziś już ją wyłowiłem martwą. Dziś polecę do sklepu i kupie testy na NO, Kwestia jest taka że nie wiem co ją zaatakowało. Napowietrzanie jest dobre poprzez filtr oraz dodatkowy kamień napowietrzający. Roślin dużo różnego gatunku i kryjówek także. Wszystkie ryby czują się dobrze. Nie wiem, co zastosować profilaktycznie. Proszę was o poradę.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

popejusz, podasz ilości tych ryb? Bo na pierwszy rzut oka to masz bardzo źle dobraną obsadę i duże przerybienie. Stąd zaczynają sie problemy.

Nie ma ryb o nazwie "głupiki". Są gupiki, różnych odmian.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
popejusz
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2005 23:55
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: popejusz »

Mi nie chodzi o obsadę tylko co mogło się stać z moją branką różową że wisała na lustrze i traciła czasem równowagę. Co mogło ją zatakować za choroba. Reszta obsady czuje się dobrze.
popejusz
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2005 23:55
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: popejusz »

Rybek w akwarium mam około 29 szt.
macwiernik
Pomocnik
Posty: 350
Rejestracja: 23 maja 2006 19:01
Lokalizacja: Ho hO...

Post autor: macwiernik »

Hej! :)
A my uparcie pytamy Cie o ta obsade :) Bo mozliwe, ze ona jest pierwszym powodem smierci rybki i jesli cos mamy zrobic z problemami w Twoim akwa, to mozliwe, ze pierwszym krokiem bedzie obsada :)
Usiadz z kartka przed akwa i podaj nam: gatunek: ilosc rybek. :) Tak dojdziemy do porozumienia i bedziemy wiedziec juz cos podstawowego.
Co zrobic teraz...? To co mozesz zrobic to pilnowac terminowych podmian i odmulania, a dodac mozesz dawka profilaktyczna soli akwariowej, albo ewentualnie MFC, jak na etykiecie.
A my czekamy na obsade ( dokladna ! :) ) i bedziemy myslec dalej jak pomoc!
PozdR!
" Skandal zaczyna ... " ]:->
Hoduj przez "h", a nie "ch"... ;)
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ja bym obstawiał azotany/tyny.Poniewaz najprawdopodobniej masz przerybienie ich poziom podskoczył i ryba padła.Niestety dopoki nie upewnie sie ze poziom NO2?NO3 nie jest w normie dla mnie objawy wskazuja tylko na to.
Pozdrawiam
P.s Chcesz sie dowiedziec co sie stało Twojej rybce to podaj dokładne dane o które prosimy.
Przemek
popejusz
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2005 23:55
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: popejusz »

ok dzięki za pomoc Wam. Mam Akwarium wielogatunkowe z łagodnymi rybkami. Nie chce już zagłębiać się w gatunki ale mam dokładnie 28 rybek, które jak narazie jeszcze mi nie chorują . Brzanka różowa mi padła i chciałem o opinie co mogło ją zaatakować pod moją nieobecność. Jak chodzi o test azotany to mogły się trochę podnieść. A więc podmieniłem znaczną ilość wody i ją jak zawsze zasoliłem.Możliwe że to kwestja azotanów lub poprostu była na nią pora. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

popejusz pisze:ok dzięki za pomoc Wam. Mam Akwarium wielogatunkowe z łagodnymi rybkami. Nie chce już zagłębiać się w gatunki ale mam dokładnie 28 rybek, które jak narazie jeszcze mi nie chorują . Brzanka różowa mi padła i chciałem o opinie co mogło ją zaatakować pod moją nieobecność. Jak chodzi o test azotany to mogły się trochę podnieść. A więc podmieniłem znaczną ilość wody i ją jak zawsze zasoliłem.Możliwe że to kwestja azotanów lub poprostu była na nią pora. Pozdrawiam
Aha czyli albo sam nie wiesz co masz w akwarium albo boisz sie przyznac bo masz przerybione akwa :wink: .Wiec jesli nie chcesz zeby te pozostałe 28 rybek nie zaczeło chorowac to lepiej skonfrontuj nas z prawda(brutalna lub nie) a my postaramy Ci sie pomóc(wskazac droge).
Nie wiesz czy azotany sie podniosły mimo to wymieniasz wode....Moim zdaniem lepiej jest wiedziec jaki poziom ma sie w akwarium zeby własnie profilaktycznie zapobiegac zdychaniu ryb a nie,moze cos nie gra to wymienie 40% wody(na odstana chociaz mam nadzieje) i zasole(czym ,ile a jak masz gatunki które zasolenia nie lubia?) i jest git.Nie tedy droga..
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ