Mocowanie Microsorum pteropus (Mikrozorum uskrzydlone)

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
tytyrian
Posty: 13
Rejestracja: 24 sie 2006 21:25

Mocowanie Microsorum pteropus (Mikrozorum uskrzydlone)

Post autor: tytyrian »

Witam wszystkich! Mam pytanie: czy Microsorum pteropus (Mikrozorum uskrzydlone) mocuje się wyłącznie do korzenia czy można go włożyć mormalnie do podłoża??? Dziś kupiłem jeden egzemplarz i zastanawiam się co dalej...
teo
Początkujący pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 sty 2006 19:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: teo »

Witam.Proponuję przymocować do dekoracji-u mnie pięknie rosną na korzeniach,a tutaj masz krótki opis i chyba wszystko będzie jasne http://www.holenderskie.pl/baza/ .Pozdrawiam. :wink:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Mam u siebie mikrozorium oskrzydlone od dosyć dawna, pięknie się rozrasta i rozmnaża przez końce liści. To jest roślina, która powinna rosnąć podobnie jak anubias - nie w podłożu tylko nad nim. Moje mikrozoria trzymam na korzeniach, zaplątane w mech jawajski. Kiedyś próbowałam je sadzić w podłożu, ale wtedy gniły im korzenie i rośliny marniały.
Mikrozoria można mocować nad dnem do przyssawek, do siateczki, do korzeni, do kamieni. W celu zamocowania należy je zaplątać korzeniami, jeżeli ma ich już dużo lub należy używać cienkiej żyłki. Zwykłe nitki po pewnym czasie zaczynają się psuć i rozkładać.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ