odnośnie kalafiora

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zielonyjezus
Posty: 114
Rejestracja: 26 mar 2006 11:35
Lokalizacja: Zielona Góra

odnośnie kalafiora

Post autor: zielonyjezus »

dość naiwne pytanie: co wy takiego robicie że wasze ryby jedzą warzywa? wyczytałem jakiś czas temu że można dawać kalafiora, marchewkę i inne takie. jak na razie z warzyw moje ryby jedzą tylko dafnie :wink: i to tez po dwudniowej głodówce. normalnie tylko płatki. reszta jest ignorowana. jak zachęcić rybki do rozszerzenia diety? gardzą nawet żywą ochotką..
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Może napiszesz, jakie trzymasz ryby. Nie widać tego w podpisie, więc trudno coś Ci odpowiedzieć.
Ryby typowo mięsożerne nie będą interesować się pokarmem roślinnym, a przyzwyczajone do jednego rodzaju pokarmu mogą nie pobierać innego. Nigdy nie podawałam swoim tetrom i innym żadnego warzywa, a jedynie pokarm tabletkowany roślinny w celu uzupełnienia diety (płatki ze spiruliną oraz VITABIN w formie przyklejanej do szyby).
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No nic, u mnie po prostu jedzą sałate, kalafior. Głownie pochłaniaja to zbrojniki reszta pewnie nie, ale zbrojniki jak najbardziej, dzieki temu nie tykają roślin.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
delTORO
Posty: 75
Rejestracja: 07 mar 2006 8:50

Post autor: delTORO »

Witam.
Tak jak Mireks napisał zbrojniki chętnie wciągają różne warzywa. Ja kupuje mieszanki a'la Hortex, a w nich kalafior, brokuły, fasolka szparagowa, brukselka, groszek, marchewka itd. Latem jeszcze dorzuciłem kabaczka ale moje rybcie jakoś za tym nie przepadały.
delTORO
112L
L260
Ancistrus sp.
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Re: odnośnie kalafiora

Post autor: Brian »

zielonyjezus pisze:... z warzyw moje ryby jedzą tylko dafnie :wink:
Dofani to nie ważywa tylko to takie małe zwierzątka.

http://portalwiedzy.onet.pl/30778,,,,dafnia,haslo.html
Czołem :)
Awatar użytkownika
zielonyjezus
Posty: 114
Rejestracja: 26 mar 2006 11:35
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: zielonyjezus »

oj, brian, to była ironia. po to to mrugnięcie. z czym jak z czym ale z biologią nie mam problemu:)
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Prawde mówiąc nie wyczułem w Twojej wypowiedzi za grosz ironii :) ale spoko rosumiem :)

Czołem
Czołem :)
ODPOWIEDZ