Pytanie o paletki PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ!!

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Pytanie o paletki PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ!!

Post autor: mlody08 »

Mam prośbe szybko odpowiedzcie mi bo mam zamiar jutro jechac po rybki rano do rzeszowa a ja mieszkam w Sanoku to około 70 km od rzeszowa i mam takie pytanie.. Mam zamiar kupic paletki i niewiem jak długo mozna je strzymac w worku czy dowioze je bez szwanku do domu?? a Moze w czyms innym mam je trzymac?? To duza okazja bo moge po cenie hutrowej kupic paletki mam zamiar kupic 3 paletki ale niestey niewiem czy nie zdechną po drodze to około godzine drogi pomozcie!!!!
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Spokojnie, poczytaj temat niżej o transporcie rybek.
Możesz paletki przewieźć w worku a najlepiej każdą z osobna w osobnym, dużym worku, owiniętym ręcznikiem. Pamiętaj, żeby nie napełniać worka wodą na maksa, ale zostawić w nim sporo powietrza: będzie natleniało wodę.

Jeżeli chcesz, możesz worki z rybkami umieścić w pudełku kartonowym tak, żeby się nie przesuwały (okręcić ręcznikiem, papierem itd.). To dodatkowo utrzyma temperaturę i uchroni ryby przed dużym stresem.

Jeżeli jeszcze masz wątpliwości możesz użyć lodówki turystycznej do której sprzedawca naleje wody i wpuści rybki. W takiej sytuacji należy przed wyjechaniem z domu po rybki nalać do lodówki bardzo ciepłą wodę a potem ją wylać. Wnętrze lodówki od razu powinno być ciepłe i nie będziesz musiał używać wkładów do ogrzewania.

Transport rybek przez godzinę nie jest dla nich szkodą, więc wszystko powinno być dobrze.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Worek, woda, powietrze a worek czyms zaslonic aby rybki nie mialy stresu. To wszystko. A jak myslisz sa sprowadzane rybki z odlowu? To czasem trwa 1-2 tygodnie pomimo transportu droga lotnicza! (Od odlowu do handlarza).
Czesc Marcin!
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Post autor: mlody08 »

dzieki wam ale mam jeszcze jedno pytanie ile takie rybki kosztują hurtowo i czy nie bedzie problemy na hurtowni znaleźc ich? sorki za pomyłke ja pojade wczesniej na hutrownie gdzies o 12 30 i wroce do domu o 15 00 i czy to rowniez nie zaszkodzi paletką i jaki by był waszym zdaniem najlepszy sposob... proszę wiecei paletki nie sa tanie i niechciAŁ BYM PIENIEDZY W BLOTO WYRZUCIC...
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Przy sprowadzaniu ryb z odlowow trwa to wiecej niz dwa tygodnie gdyz ryby przechodza kwarantanne ktora trwa okolo 14 dni
Palety zapakowane fachowo (worek dopelniony tlenem) wytrzymaja ponad 10 gozin ale warunek ze nie beda wyziebione
le pianka
Pomocnik
Posty: 255
Rejestracja: 17 kwie 2006 5:51

Post autor: le pianka »

Nie wiem czy mlody wogole powinien miec paletki sadzac po tym co napisal w innym watku.
Ja paletki wiozlem z Krakowa pod Warszawe i swietnie przezyly.
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Pianka nie mozemy decydowac co kto ma robic i jakie ryby ma trzymac
Ten temat bedzie dlugo goracy bo ukazuje brak podstaw akarystycznych
Ty wiesz ja wiem i bardzo wiele innych osob wie ze ktos chce zrobic bardzo zle
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Post autor: mlody08 »

ej ludzie juz spokuj przemyslałem i nie kupuje tych rybek nie bed eich meczył macie racje musze nabrac wiecej doswiadczenia.. dzieki ;)
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Zasadniczo końcowo słuszne stwierdzenie. paletki to ryby dość podatne na rózne sprawy chorobowe i wyrafinowane. To raz, po dwa cenowo drogie w stosunku do nazwujmy to klasycznych rybek, po trzy doswiadczenie do hodowli tych ryb zdecydowanie potrzebne. To nie glonojad co wpuszczony do akwa przezyje wszystko złe i najgorsze. To tak tylko dla zastanowienia, bo nie wiem jak z pytającym z akwarystycznym doświadczeniem, ale....no wlasnie ale :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ