paletki ze skalarami...

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

paletki ze skalarami...

Post autor: mlody08 »

mam pytanie czy paletki mogą być w jednym akwarium razem.czy skalary nie poobgryzają paletką płetw. prosze o szybka odp i ogolnie palteki z jakimi rybami nie mogą byc w akwa ja mam mieczyki guru chyba, załobniczki skalary, glonojady i te rybki z pomaranczowymi ogonami..
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Paletki sa slicznymi rybami dla akwarystow ktorzy maja pojecie o akwarystyce
Nie sztuka jest kupic rybe i wykonczyc ja w przeciagu miesiaca
Sadzac po tresci pytania przypuszczam ze nie wiesz nawet jakie wlasciwosci powinna miec woda dla dyskow
Najpierw proponuje duza dawke literatury a na samym koncu wyprawe do sklepu po rybe
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Post autor: mlody08 »

Moja ciotka hoduje paletke i do dzisiaj zyje i neima problemow z nia i niema pojecia o akwarystyce. ja tumanem nie jestem i wiem ze skalary mogą byc z Paletkami tylko chciałem sie upewnic...
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Nikt, nie powiedział że jesteś tumanem. We wcześniejszym poście pisałeś o wyrzucieniu pieniędzy w błoto. Przez to że nie masz zbyt dużej wiedzy o rybach możesz właśnie wyrzucisz pieniądze w błoto, bo ryby mogą zdechnąć. Pozatym opisz akwarium ciotki, ile ma litrów, jakie ma w nim ryby itp. Pozatym w jakim akwarium chcesz trzymać te paletki?
Kupisz ryby, które sąbardzo delikatne podatne na choroby itp. przez niewiedze możesz spowodować ich śmierć, będziesz potem się przejmował, że nie masz ryb ani pieniędzy które na nie wydałeś. Pomyśl.
W akwarystyce liczy się cierpliwość bo jak to mówią co nagle do po diable...

Czołem
Czołem :)
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Post autor: mlody08 »

ma 53 l. ma 7 skalarow i paletke i jjakies 2 jeszce niewiem... a poza tym to akwa kupiła od jakiegos kolegi. ale 60 zł za 2 paletki to wcale nie duzo... wiecie zeby sie nauczyc trzeba praktyke stosowac... a dwie paletki to nie duzo był gosc kiedys u mnie w sanok co sprzedawał akwa i paletki po 10 zł sprzedawał a po cenie hyrtowej takie zwyłe paletki (bo są droższe i rasowe) kosztuja około 20 zł wiec to nie duze pieniądze a jak u mojej ciotki juz zyje to czego u mnie nie mają?
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Post autor: mlody08 »

dobra macie racje mało jeszcze wiem i szkoda tych rybek kupowac.... ale powiedzcie z ciekawosci czy mogą byc z duzymi skalarami??
le pianka
Pomocnik
Posty: 255
Rejestracja: 17 kwie 2006 5:51

Post autor: le pianka »

mlody08 pisze: ma 53 l. ma 7 skalarow i paletke i jjakies 2 jeszce niewiem...
Cos strasznego :shock: :evil: sumie jest to akwarium na jedna paletke.
Jakiej wielkosci sa to ryby? Wydaje mi sie, ze skarlowaciale az tylko.
mlody08 pisze: a poza tym to akwa kupiła od jakiegos kolegi. ale 60 zł za 2 paletki to wcale nie duzo... wiecie zeby sie nauczyc trzeba praktyke stosowac... a dwie paletki to nie duzo był gosc kiedys u mnie w sanok co sprzedawał akwa i paletki po 10 zł sprzedawał a po cenie hyrtowej takie zwyłe paletki (bo są droższe i rasowe) kosztuja około 20 zł wiec to nie duze pieniądze a jak u mojej ciotki juz zyje to czego u mnie nie mają?
To chyba szczurki sprzedawal, a nie paletki.[/quote]
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

mlody08 pisze:wiecie zeby sie nauczyc trzeba praktyke stosowac...
Tak trzeba ale nie zaczyanć odrazu od paletek. Po pierwsze 53 to może służyć jako akwarium ale nie dla skalarów, ani paletek tylko neonów, lub innych małych rybek. Po drugie paletki to ryby stadne 2 to nie stado.
Posłuchj ludzi, którzy siedzą trochę w tym i wiedzą conieco na ten temat. Bo potem bedą same kłopoty jak chesz trzymać (bo to nie jest hodowla) paletek w 60 litrowym akwarium.
Zrobisz jak uważasz, czasami jednal lepiej posłuchać kogoś kto wie więcej na ten temat.

Czołem
Czołem :)
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Post autor: mlody08 »

ale ja mam tylko 4 skalary w sumie mam 13 rybek w akwarium juz nie bede ich oddawał do sklepu i kupował jhakies neony i gupiki... w sklepie moja ciotka mowiła ze ma 7 skalarow i paletke i nic nie mowiła ze jakies przerybienie czy cos... a tak poza tym pytaliscie sie ryb czy im jest dobrze wiec nigdy naprawde sie nie dowiemy jak im bedzie najlepej... ok koniec tematu.. mozecie go zamknąc
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Wiesz co człowiek jest osobą społeczną czyli żyje z innymi ludźmi, w innym wpadku zaczyna chorować psychicznie. Są ludzi którzy żyją w odosobnienu ale to znikomy procent całości. Tak samo jest z rybami jeśli powinny zyć w grupie to tak ma być i już natury się nie zmieni. Wcale nie muszę pytać się człowieka od którego się wszyscy odwrócili czy jest mu dobrze czy źle bo wiem jaka bedzie odpowiedź. Nie muszę pytać się paletki, czy jest jej dobrze jak jest sama bo napewno chciała by mieć kogoś do towarzystwa.
Fajnie by Ci było gdbym zamkną Cię w takie komurce pod schodami i trzymał Cię tam samego? Nie. I nie mów mi żebym nie porónywał człowieka do ryby. Bo ryba i człowiek to zwierze tylko że jest jedna różnica my myślimy ...
Czołem :)
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Byc moze naraze sie komus ale nazwe to GWAŁCENIEM RYB :twisted:
53l to ciut wiecej jak minimum na jednego doroslego dyska
Ta paletka ma nie wiecej jak 8cm i jest nienaturanego powyginanego krztaltu Pewnie nie da sie jej nawet okreslic mianem szczurka
Nie wiem jakie jest Twoje akwa ale jesli ponizej 150 to oszczedz rybom cierpien
Za 10 czy 20 pln to mozesz kupic odpady chodowlane czyli ryby nie trzymajace kolorow mieszance lub szczurki
Ponadto placki to ryby stadne przy mniejszej ilosci sa plochliwe i beda rozbijac sie o szyby oraz dekoracje
Tu nie chodzi o przerybienie tylko przestrzen zyciowa
Dorosly dysk osiaga okolo 14-20 cm dlugosci wiec wysokosc akwa 45 cm to minimum One nie wyjda na spacer tak jak Ty akwa to ich caly swiat
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Post autor: mlody08 »

no ale napisałem chyba ze chce 2 paletki kupic nie?
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

A one potrzebuja stadka 4-5 szt minimum
mlody08
Posty: 69
Rejestracja: 11 sie 2006 15:25

Post autor: mlody08 »

ok w przyszłosci pomysle o akwarium 200l i w nim dyski.. piekna rzecz <marzy> ;) ok dzieki za radę;)
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Myslenie w przyszlosci nic Ci nie da
Ja mam dyski i z wlasnego doswiadzenia radze aby zorganizowal caly sprzet
Akwa
wnetrze
filtry
osmoze
i cala mase innych drobiazgow
Jak wpuscisz dyski do malego baniaka jesli wogole urosna to beda to szurki
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2006 21:57 przez Rybaczki, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany