Moze ktos doradzi.....

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
recd
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2006 18:20
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Moze ktos doradzi.....

Post autor: recd »

Od 10 dni pojawily mi sie w akwarium małe (od 1 - do 2 mm), płaskie stworzonka.

Białe,płaskie, troche przypominajace slimaki, pełzaja po moich roslinach i sprzecie.

Jak załatwie aparat to zamieszcze jakies fotki.

Jeśli ktos juz moze wie co to moze byc, to prosze o jakąs rade.

Obsada:
4 Danio pregowane
2 Kosiarki
4 Zbrojniki niebieskie
3 Ciernioczki kuli-kuli
2 Gupiki
2 Mieczyki
100L / TetraEX700 / 3x18W+Odbłyśniki / Butla 1,5 kg
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Prawdopodobnie są to wypławki (opiniuję bez zdjęć). Pojawiają się często w nowo założonych zbiornikach (jak długo już masz swój?), czasami nagle w już stabilnych. Powinny same zniknąć po niedługim czasie. Nie mają wpływu na rośliny i ryby.

Co to jest za ryba: cierniooczek kuli kuli??
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
zielonyjezus
Posty: 114
Rejestracja: 26 mar 2006 11:35
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: zielonyjezus »

prawdopodobnie "regionalna" nazwa Kuhla :wink: regionalna znaczy wymyślona przez sprzedawce. u siebie często spotykam się z takimi nazwami w sklepach tzw. osiedlowych.
co do robaczków to kiedy podobne pojawiły się u mnie zastosowałem discus sept (czy jakoś tak) znanej poskiej firmy :wink: (nie wiem czy nazwa nie będzie potraktowana jako reklama)
le pianka
Pomocnik
Posty: 255
Rejestracja: 17 kwie 2006 5:51

Post autor: le pianka »

BARA pisze:Prawdopodobnie są to wypławki (opiniuję bez zdjęć). Pojawiają się często w nowo założonych zbiornikach (jak długo już masz swój?), czasami nagle w już stabilnych. Powinny same zniknąć po niedługim czasie. Nie mają wpływu na rośliny i ryby.
NIe sadze, recd napisal
Białe,płaskie, troche przypominajace slimaki,
natomiast wyplawki wygladaja jak kawalki bialej nitki dlugosci zaledwie kilku milimetrow. I nie pojawiaja sie nagle, a w przypadku przekarmiania ryb. Fakt sa niegrozne i latwe do zwalczenia za pomoca :wink: np. gurami czy pretnikow.
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

poczekajmy na zdjęcia, wtedy zobaczymy, co to jest.

le pianka, wypławki opisane przeze mnie miałam u siebie przez parę tygodni i wcale ryby nie były przekarmiane. Wypławki pojawiły się i znikły same. I też mogłabym je opisać jako małe, białe ślimaczki, pełzające po roślinach i sprzęcie :wink: Może u kolegi są przytuliki? - z opisu tak nie wynika, ale może...?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
recd
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2006 18:20
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: recd »

Dziekuje za zainteresowanie. Niestety aparat, ktory mialem pozyczy ma uszkodzony wyswietlacz LCD, wiec ni jak mi te zdjecia wychodziły.

Jednak z opisu tego tematu
http://akwaforum.pl/viewtopic.php?p=225&highlight=#225
Jestem pewny, ze to sa te "przytuliki"

I teraz nie wiem co z tym zrobic, bo zaczyna tego przybywać :shock:

PS. Jesli sobie dobrze przypominam to zaczely sie pokazywac kiedy wylaczylem dozowanie CO2 (mialem wtedy pH 6,3-6,4 ), a teraz mam 6,8-6,9.
Nigdy wcześniej nie wylanczalem CO2 i nigdy wczesniej nie mialem "przytulikow" a nawet slimaki, nawet jak sie pojawily to pojedyncze egzemplarze (zero inwazji)

BARA -akwarium mam juz ponad rok, a ta rybka kuli=kuli to poprostu Piskorek jak przytoczyl zielonyjezus "kuhlii"
100L / TetraEX700 / 3x18W+Odbłyśniki / Butla 1,5 kg
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Jeśli to przytuliki to nie ma sie czego bać, w moim akwarium też czasami sie pojawiają.
Te ślimaczki są tak małe, że nie są w stanie uszkodzić nawet najdelikatniejszej rośliny.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ