czy zestaw CO2 sera jest dobry

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
misia2
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2006 16:01

czy zestaw CO2 sera jest dobry

Post autor: misia2 »

Sera - Zestawy CO2 czy ten dyfuzor dobrze rozpuszcza bo go mam i roslinki mi nie bąbelkują


prosze o odpowiedz bo niewiem co robic moze mam zaslabe swiatlo mam akwa60l a swietlówka 20wat moze to od swiatła
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Światła za mało to po pierwsze, po drugie dyfuzor może nie jest zły, ale moje pytanie skąd bierzesz to CO2 - bimbrownia czy też inne żródło. Generalnie potrzeba dobrego źródła CO2 no i....światła ok. 0.5W/l więc w Twoim przypadku niestety trochę za mało.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
misia2
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2006 16:01

Post autor: misia2 »

do tego dyfuzora są tabletki a odnosnie swietlówki czy mogłaby byc sera plant color, bo czytałam ze ta swietlówka jest dobra dla roslin i poprawia kolory ryb?
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Dwie uwagi na wstepie ;) Nie Pan to raz, a po dwa jest opcja zmień na forum i nie piszemy posta po poście. Ok. Teraz co do pytania. Tabletki w zestwie sa tylko na start, za jakiś czas zaprzestaną produkcji CO2, należałoby pomyśleć albo o nastepnych tabletkach albo o czymś bardziej wydajnym i tańszym. Zobacz sobie na forum uzywając pcji szukaj temat związany z nawożeniem CO2 lub bimbrownią potocznie urządzeniem do produkcji CO2 własnym "sumptem". Co do świetlówki to jasne świetlówka akwarystyczna jest (moim zdaniem) bardziej wydajna na proces fotosyntezy niż zwykła, która zapewne była/jest w Twojej pokrywie. Jednakże przy tym oświetleniu 20W na to akwarium i nawet nawożeniu nie da się hodować super wymagających rośłin. Niestety natury nie oszukasz...cóż. Jak poczytasz i masz pytania - pytaj :)

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
misia2
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2006 16:01

Post autor: misia2 »

z góry dziekuje
ODPOWIEDZ