czarny osad na lisciach

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
pietras88
Posty: 80
Rejestracja: 09 lut 2006 18:21
Lokalizacja: Sandomierz

czarny osad na lisciach

Post autor: pietras88 »

Witam
Zauwazylem na mojej kryptokorynie ze na jej lisciach jest jakis czarny nalot co to moze byc? co mam robic ?
MOIM HONOREM JEST WIERNOŚĆ
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Hmmm czarny osad, czyli zaczyna coś się niedobrego dziać z roślinkami. Myślę, tak sobie, że może byc to przyczyna w braku odpowiedniego oświetlenia lub jakichś mikroelementów. Nie wiem czy i ile nawozisz swoje roślinki i jak wygląda sprawa ze światłem u Ciebie (moc w stosunku do litrazu). Podaj wiec moze czy nawozisz i jakie masz światło w akwa. Jednakże jestem przekonany, że to brak odpowiedniego nawożenia i oswietlenia, ale oczywiscie zalozenia troche w ciemno, bo nie pamietam Twego akwa.

Pozdrawiam.
Mireks
200l - profil
____________________________________________
pietras88
Posty: 80
Rejestracja: 09 lut 2006 18:21
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: pietras88 »

akwarium 240L mam 2 swietluwki 80W i jedna mala 20 W. Nie nawoze, roslinke ta dostalem od wojka ktory ma akwa takze 240l obawiam sie ze moglem przyniesc to od niego. nie nawoze niczym
MOIM HONOREM JEST WIERNOŚĆ
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Oswietlenie jest bardzo ok, wiec moze to byc przyczyna braku nowezenia. Tamta roslina byc moze rozwijała sie w innych warunkach, a teraz moze przechodzic aklimatyzacje w Twoim akwa. Proponuje na poczatek jakies nawozy ukorzeniajace pod korzen lub ogolne nawozenie do akwa slodkowodnego.
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ