nętna woda

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
fudzi
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2005 21:46

nętna woda

Post autor: fudzi »

czy stosując wodę z filtra( odwróconej osmozy) mam domieszać wody z kranu,czy stosować samą.
co mam zrobić gdy woda zmętniała na skutek wczesnego zarybienia akwarium.czy przenieś ryby do innego, a to wymyć odczekać tydzień i dopierp zarybić ,to moje pierwsze akwarium.
proszę o poradę
Awatar użytkownika
masta
Posty: 59
Rejestracja: 24 gru 2004 17:44
Lokalizacja: Zielonki (okolice Krakowa)

Post autor: masta »

wode z RO wymieszaj w odpowiedniej proporcji z kranówa aby uzyskać porządane parametry. Natomiast co do zmętnienia to mi sie wydaje ze akwa poprostu nie dojrzało. Ja bym na twoim miejscu dodał do akwa jakiegoś biostartera np. sera nitrivec czy coś w tym stylu, wtedy zmętnienie powinno ustapić
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

No jak zmętniała to sądze że masz atak pierwotniaków, możesz zaciemić akwa :wink: :roll:
A wode z RO mieszaj 50 % na 50 % z kranówą, a jaką masz tą osmoze akwarystyczną czy zwykły domowy filterek, to też osmoza ta domowa ale droższa duuuuuuuużo :roll: :wink:

Jeszcze podaj jakie to akwa, jaka obsada i jakie wymiary :roll:
POZDR
fudzi
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2005 21:46

Post autor: fudzi »

akwarium mam 30 l
filtr osmozy firmy szwedzkiej KUNA FILTER drooooooooogi
2-mieczyki
welonka
skalar
kirysek
2-gupiki
2-molinezje
sum rekimi
glonojad
dodałem dziś "Tetra Bactozym i wymieniłem połowę wody,pół na pół z kranówką dodałem też sól akwariową .
zaciemniając to znaczy nie świecić światła przez jakiś okres? :oops:
Awatar użytkownika
masta
Posty: 59
Rejestracja: 24 gru 2004 17:44
Lokalizacja: Zielonki (okolice Krakowa)

Post autor: masta »

ojojoj jak sie porobiło :evil: pozbądz sie welonki, skalara i suma rekiniego :evil: dla welonki powinno być minimum 60 litrów wody, skalar potrzebuje duuuuuuuuuuuużo większego akwa tak samo jak sumy rekinie. Sumy rekinie w naturze mogą osiagnąć nawet 100 cm długośći!!!!! Na allegro ktoś kiedyś sprzedawał takiego ktory miał 50 cm. w ich miejsce wrzuć jakieś inne rybki. nie będe ci nic proponował, niech się inni wykarzą 8)
Awatar użytkownika
masta
Posty: 59
Rejestracja: 24 gru 2004 17:44
Lokalizacja: Zielonki (okolice Krakowa)

Post autor: masta »

ojojoj jak sie porobiło :evil: pozbądz sie welonki, skalara i suma rekiniego :evil: dla welonki powinno być minimum 60 litrów wody, skalar potrzebuje duuuuuuuuuuuużo większego akwa tak samo jak sumy rekinie. Sumy rekinie w naturze mogą osiagnąć nawet 100 cm długośći!!!!! Na allegro ktoś kiedyś sprzedawał takiego ktory miał 50 cm. w ich miejsce wrzuć jakieś inne rybki. nie będe ci nic proponował, niech się inni wykarzą 8)
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Oooooooooo a ludzie mówia ze ja mama dziwna obsade :D Skalar,welonka,sum rekini do odstawki.Dwa głupiki to moim zdaniem za mało o jakies co najmniej 4.Glonojad :?: A jaki bo jesli nie otosek to tez moga byc problemy.Np. jesli ti plektostomus to ...buhahaha :lol: :lol: :lol: Proponuje go do kuli wsadzić.Dobra troche sie powygłupiałem ale teraz na powaznie.Równanie:1 cm ryby=1 litr wody. No i jeszcze mieczyki.Nie wiem czy dwa to tez nie zaduzo.To twoje pierwsze akwa z tego co wywnioskowałem wiec polecał bym same głupiki ewentualnie z nimi neonki.Mało wymagajace rybki.ja sie nie dziwie metnej wodzie jak na tak małej powierzchni jest wydzielane tyle azotanów.
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

No na temat obsady to już się nie wypowiadam, nie będe cie bardziej dobijał :lol:

Ale powiedz mi edno ten filtr to kupiłes specjalnie do tego akwarium :?:
Bo do 30 L nie jest to zabardzo opłacalne :?
Chyba że niema się co z pieniędzmi robić, ale już jak się nawet ma ich tyle to chyba nie kupuje się akwa 30 L tylko na początek jakieś 300 :wink: :roll:

POZDR :wink:
fudzi
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2005 21:46

Post autor: fudzi »

nie filtr mam do użytku domowego,a akwarium chciałem mieć od dawna
i kupiłem małe akwarium z myślą że łatwiej będzie zacząć od małego.ale chyba myliłem się.Myślę że z państwa pomocą nauczę się obchodzić z rybkami.jeszcze jedno,mam w tym akwarium filtr denny czy wyrzucić go
:(
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Nie nie wyrzucaj go tylko mi daj :D heheTy chyba naprawde z pieniedzmi co robic nie masz...Do akwa 30l wystarczy filtr gąkowy z napowietrzaczem.Lub zwykły filtr i kamien napowietrzajacy.Co do małego akwa to rzeczywiście hmm miec dobrze funkcjonujace,z odpowiednia obsadą,i ze tak powiem reprezentacyjne akwa to jest sztuka.No ale człowiek uczy sie na błedach.Mam nadzieje że zredukowałes lub żmieniłes obsade.
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

A jak masz go wurzucać to ja go przygarne :D

Ale jeśli chodzi ci o to czy wyjąć go z akwa to TAK, a załóż jakiś inny filtr, możę jakaś mała kaskade albo coś :wink:

POZDR
ODPOWIEDZ