Aplocheilus lineatus

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maciej0478
Posty: 29
Rejestracja: 14 lut 2006 8:45
Lokalizacja: Poznań

Aplocheilus lineatus

Post autor: Maciej0478 »

Witam!
Proszę o poradę odnośnie rybek z gatunku Aplocheilus lineatus - Szczupieńczyk liniowy (pręgowany) - czy należy trzymać parę, czy lepiej więcej osobników?? W literaturze znalazłem rozbieżne informacje na ten temat.
Będę również wdzięczny za przekazanie uwag odnośnie tego gatunku.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Maciej.
pietras88
Posty: 80
Rejestracja: 09 lut 2006 18:21
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: pietras88 »

Witam
Moj kolega ma tego szczupienczyka. Najlepiej jakbys trzymal parke bo lubi on byc agresywny dla przedstawicieli swojego gatunku. I koniecznie pokrywa na akwarium bo lubi skakac ponad tafle wody ;P pozdrawiam
MOIM HONOREM JEST WIERNOŚĆ
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Ja mam parkę, od półtora roku, są same w akwarium (nie licząc dennych zbrojników), wyglądają na zadowolone (myślę że więcej może być ale oczywiście w większych akwariach), raz próbowały złożyć ikrę ale przeszkodziłem im i po sprawie :evil: Żarłoczne ryby, jedzą wszystko, nawet średnie pająki, komary tylko szum leci, nie wspomne o krewetkach :lol: Lubią "stać" w miejscu pod roślinami, nie boją się ręki w akwarium (a ponoć są płochliwe ;) - ale to zależy od warunków i danych osobników.
Samiec to pantoflarz, samiczka jest szybsza od niego, więcej je, (on to taka przysłowiowa "ciapa").
O a teraz sobie pływają nad pelią ... oo może coś z tego będzie.... ? :)

p.s. w nocy jak im coś wpadnie pod pokrywę to nie dają spać :D chlupią wodą jak małe dzieci :lol:
oj takie kochane są :lol:
ODPOWIEDZ