Nowe akwa 468 l

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
kamil50
Posty: 77
Rejestracja: 03 wrz 2006 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Nowe akwa 468 l

Post autor: kamil50 »

Mam zamiar kupić akwarium 468 l dokładnie-180cm długości , 130cm wysokości i 20cm szerokości. Niewiem jaki filtr ale chyba zewnętrzny jakiś dobry bym chciał , który by sie świetnie nadawał by sie do mego akwa. Chciałbym wiedzieć też jakie rośliny kupić (najlepiej szybko rosnące) , mam plany żeby zrobić po bokach gęstą roślinność , a na środku pusto lub jakieś małe roślinki.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Ogolnie zbiornik bardzo trudny do pielegnacji! Roslinki tez ciezko bedzie bo szer. tylko 20cm... :? Rybki...no chyba, ze max Neonki. Bo wieksze beda tam naprawde cierpialy i plywaly apatycznie z gory na dol przy szybie! Zapewne ma byc to Akwa w scianie...? Ogolnie bardzo odradzam!
Ciezko z filtracja...Ciezko z oswietleniem...(roslinki nie beda rosly), Ciezko z obsada i co najwazniejsze z pielegnacja.
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
kamil50
Posty: 77
Rejestracja: 03 wrz 2006 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kamil50 »

To ile tak najmniej szerokości???
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Ja bym proponował takie wymiary 180 dł, 50wys, 50szer (lub 60).
Czołem :)
Awatar użytkownika
kamil50
Posty: 77
Rejestracja: 03 wrz 2006 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kamil50 »

ale ja niechciałbym zmieniać wysokości i długości, więc jaką szerokość proponujecie??
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Tak Brian!
Lub tak jak moje...180x60x60! (648l)
Czesc Marcin!
Wiec z wysokoscia bedziesz mial zawsze problemy!" Oswietlenie i pielegnacja! Akwa bedze brudne a roslinki nie otrzymaja odpowiednio duzo swiatla...(chyba, ze zamontujesz jakies 600-800W HQI lub HQL!
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2006 20:15 przez MarcinX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamil50
Posty: 77
Rejestracja: 03 wrz 2006 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kamil50 »

dobra a co z filtrem ?
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Tylko i wyłacznie kubełkowe filtry wchodzą w gre. Albo 2x Tetra ex 1200, lub też 2x jakieś większe filtry Firmy Eheim.
Jesli Cię stać możesz taki kupić:
http://www.allegro.pl/item128042112_flu ... nowy_.html

W tym momęcie pisze o sprzęcie do akwarium o wymiarach 180x60x60 i większych.
Czołem :)
Awatar użytkownika
kamil50
Posty: 77
Rejestracja: 03 wrz 2006 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kamil50 »

te kubełkowe czyli czymsie różnią od innych?
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Na ten litraz i glebokosc (ze wzgledu na cyrkulacje) filtr wewnetrzny odpada! (obojetnie jaki mocny!)
A kubelkowy to musial by byc naprawde WIELKI!!! One daja rady tak max do 2m a powinien stac pod Akwa wiec zaciagnac ...zaciagnie. Jednak na gore poleci moze tylko z 100-200L/h (jezeli wogole cos poleci...) co napewno nie wystarczy!
Czesc Marcin!
Awatar użytkownika
kamil50
Posty: 77
Rejestracja: 03 wrz 2006 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kamil50 »

to jaki by był idealny do mego akwa?
Awatar użytkownika
Arion
Posty: 118
Rejestracja: 17 wrz 2006 10:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arion »

Jeśli to akwa będzie na zamówienie (w co niewątpie) to sprawdź jego wytrzymałość w zakładzie szklarza w którym złożysz zamówienie. Wg mnie to akwa niewytrzyma nawet 5min bo go rozerwie(szkło niewytrzyma ciśnienia na które napierać będzie woda) wiem ze buduje sie akwaria o wiekszym litrazu ale tu decyduje wielkosc tafli szkla) chyba, że szkło będzie miało grubość 20mm albo bedzie chartowane a i tak niewiem czy wytrzyma wiem to z własnego doświadczenia ponieważ zamawiałem podobny zbiornik w celach reklamowych(niebujcie się niewpuszczałem tam rybek, pusty zbiornik w którym są kostki napowietrzające, wiecie taki bajer fajny)

Ciekawe. Chciałbym zobaczyć takie akwa.
Akwarystka-choroba nieuleczalna.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Arion, nie jest tak, jak piszesz. Są w Polsce firmy, które sklejają profesjonalne akwaria o wymiarach do 2,5 metra! Widziałam zdjęcia takiego zbiornika 250x60x60 zmieszczone na forum z mojego regionu. Właścicielka z Białej Podlaskiej przedstawiła swój zbiornik 900l od momentu przywiezienia pod dom, wnoszenie (170 kg po pochylni przez okno), zbudowanie podstawy oraz urządzenie zbiornika (chyba Malawi). Akwarium miało dwa poprzeczne wąskie paski szklane w poprzek zbiornika łączące brzegi i żadnych więcej wzmocnień.

Z tego, co pamiętam, zbiornik był sklejany przez firmę z Warszawy i kosztował około 1300 zł.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Wszystko zależy od grubości szkła, dobrego kleju (silikonu) i dobrze rozmieszczonych wzmocnień.
Czołem :)
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Mysle, ze koledze chodzilo o wysokosc akwa... :? Bo przy wysokosci 130cm to naprawde trzeba bardzo grubej szyby. Obojetnie czy 20 czy 60cm szerokie.
A tak pozatym. Dobry znajomy posiada w piwnicy (sklejane na miejscu) 400x100x80cm. To dopiero bajer :shock: :wink:
Czesc Marcin!
ODPOWIEDZ