Jaki filtr[27l]

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Jaki filtr[27l]

Post autor: malenstwo »

w 27l akwa mam filtr aqua szut super mini i krew mnie z nim juz zalewa tydzien temu filtr byl czyszczony a dzis juz ledwo ledwo chodzi :/
zastanawiam sie nad wymiana go bo nie widzi mi sie czyszczenie go co tydzien misiek filtr z akwa 39l czysci raz na miesiac czy zmiana filtra np na aquael fzn 1 cos zmieni czy tez po tygodniu sie bedzie zapychac albo czy bedzie robil "pralke"?
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Ten filtr, który posiadasz już taki jest. Będzie się tak szybko zapychał. Ja miałem Fana mikro i tak samo musiałem go co tydzień czyścić
Czołem :)
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

a ta kaskada ktora wymienilam bylaby lepsza czy e tam?
dzis wyczyscilam filtr teraz robi mala pralke na najmniejszych obortach ale za tydzien bedzie lewo co poruszal korzenie hydrokotyli gdy bedzei ustawiony na maxa :/
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Kaskada pewnie filtracyjnie będzie lepsza na pewno, ale...trochę głośna, przelewająca się woda..kwestia może jak kto to odbiera.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

odglosy mi tam takie nie przeszkadzaja no chyba ze bedzie az tak buczec ze bedzie w innych pokojach slyszec :P w co watpie
a co z zapychaniem i czy nie zrobi mi "pralki"?
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Co do zapychania na pewno nie bedzie tak jak filtr wewnętrzny, co do odglosów buczeć nie będzie a głownie słychac będzie przelewającą się wode, a co do "pralki" na pewno jej nie będzie przy kaskadzie.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

dziekuje bardzo za porady :*
szum wody mi nie przeszkadza w recz uspokaja nie moge siedziec w pokoju i nie slyszec jak woda mi bulgocze w akwa :P
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Mireks jaki szum wody :P sam używam kaskady i filtra w ogóle nie słychać. Nawet mam taką historyjke o tym:
Przychodzi do mnie kumpel i tak patrzy na filtr i pyta "to jest filtr?:roll: taki cichy ? :roll:"
To powinno wszystko wytłumaczyć. Mam kaskade FZN 2.
Czołem :)
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

nic najwyzej na szum wody porzycze sobie fontanne od szwagierki albo z filtra zrobie :D
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No wiesz...kwestia odbioru, proponuje porównać z kubełkiem...zobaczysz zapewne różnice :):)
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Hmm porównywałem :) Jak dla mnie minimalnie głośniejsza jest kaskada, ale naprawde trzeba być upierdliwym, żeby się wkurzać. Jak dla mnie szum obydwu z filtrów jest taki sam. Jak ktoś ma bardziej wrażliwe ucho hmm to jego problem :)
Czołem :)
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

to ma lekko szumiec uzaleznilam sie :P
a mama od karmienia rybki :oops:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

a co złego jest w czyszczeniu filtra co tydzień? Ja mam AquaEl 500 z dwoma gąbkami w środku i czyszczę je delikatnie w wodzie z akwa co tydzień razem z płukaniem głowicy. Ta dodatkowa czynność, poza odmulaniem, ani mnie nie przeciąża ani nie jest zbyt skomplikowana.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ewaf
Posty: 94
Rejestracja: 12 kwie 2006 21:54
Lokalizacja: Ś-cie

Post autor: ewaf »

Super temacik bo przestałam sie stresowac że co tydzień czyszcze filtr gdzie wszędzie jest mówione że jak najmniej go ruszać.
Kaskady nie bedzie słychać jeżeli poziom wody będzie dochodził aż do samego spadu, a nawet lekko wyżej, u mnie tak jest i nic nie chlupie, a samej kaskady wcale nie słychać, głosniej komp chodzi nie mówiąc o brzeczyku :twisted:
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

mi tam rybka ze ja go czyszcze co tydzien ale on po 5 dniach lewo co chucha a jak przeczyszcze to tak wieje ze bajka
ODPOWIEDZ