Jaki filtr[27l]

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Maleństwo, a co Ty trzymasz w tym zbiorniczku, że tak się filtr zapycha? Czym się zapycha? Może masz za dużo ryb z szybką przemianą materii?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

no wlasnie nie wiem czemu sie zapycha jak go czyscze to wcale woda nie jest taka brudna z niego a pod koniec tygodnia ledwo porusza korzenie hydrokotyli ktore plywaja nad nim
w akwa jest tylko jeden jedyny bojownik wcale nie przekarmiany :/
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Malenstwo nie przejmuj sie jesli chcesz zainwestowac w fzn-1 to jest to bardzo dobre rozwiazanie
Odgos chlapania zlikwidujesz utrzymujac odpowiednio wysoki poziom wody
Bedziesz go prawdopodobnie czyscic nie czesciej niz raz w miesiacu dzieki czemu bedzie doskonale spelniac swoje zadanie a i czesciowo bedzie dzialac jako biologik
Czyszczac czesto filtr robisz krzywde bakteriom nitryfikacyjnym bo wyplukujesz ich kolonie
Wojtek14
Początkujący pomocnik
Posty: 157
Rejestracja: 03 lut 2006 23:14
Lokalizacja: Goszczanów

Post autor: Wojtek14 »

Brian Twoja kaskada chodzi tak cicho że jej nie słychać moja fzn 3 chodzi tak głośno że kąp to jest myszka a mam otwartego kompa i też trochę go słychać a gdy wyłączę kompa i zasypiam to w całym domu słychać buczenie filtra prosiłem już aquaela .To przysłali mi nowy wirnik i nic to nie dało może wiesz co z tym zrobić .
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Hmm to dziwne, a weź zdejmij tą przykrywke od filtra może wtedy nie będzie taki głośny. U mnie właśnie tak jest, że jak źle założy się przykrywke to wtedy jest dość głośny.
Czołem :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Do Rybaczki: czyszczenie wkładów z filtra w wodzie z akwarium nie wpływa na zabijanie wielkich ilości kolonii bakterii nitryfikacyjnych. Pamiętaj, że te bakterie nie są tylko w filtrze, ale również na roślinach, podłożu a nawet ściankach zbiornika. Czyszczenie wkładów filtra (nawet obu na raz) regularnie, nawet co tydzień - stosuję z powodzeniem od lat. Na zbiornik 85l mam filtr AquaEl 500 z dwoma wkładami gąbkowymi. Gąbki czyszczę z osadu razem z czyszczeniem głowicy silnika. Filtr pracuje wydajnie, bez problemów. Woda jest jak kryształ. Ryby rosną zdrowo, rośliny też.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Czy napisalem cos o zabijaniu?
Wyplukiwanie koloni=zmniejszanie ich ilosci (tak dla jasnosci)
Bakterie znajdujace sie w filtrze naleza akurat do tych najcenniejszych
Chyba ze ktos stosuje filtracje denna to wtedy uklad jest inny
Odnosnie filtrow wewnetrznych to nie kazdy lubi trzymac w akwa zlomostwo tym bardziej ze zalozyciel tematu dysponuje bardzo malym zbiornikiem
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Filtry wewnętrzne to dla Ciebie "złomostwo"? Przepraszam, nie rozumiem pogardliwego określenia. Korzystam z takich filtrów od dawna i nie mam im nic do zarzucenia.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

juz nie kucic sie :P
zaraz ide po fzn1 w niedziele zakladam bo jeszcze dziure w pokrywie wyciac musze
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Dobra decyzja :wink:
Jak bedziesz go montowac to sprawdz dwa razy czy rurka ssaca jest pewnie zalozona obluzowanie jej a w konsekwencji odlaczenie moze Ci wytepic obsade :lol:

Bara widze ze dla Ciebie musze dobierac szczegolne slownictwo bys nie czula sie urazona
Piszac zlomostwo mialem na mysli kolejny element zarowno zmniejszajacy przestrzen zyciowa jak i nie bedacy zadna ozdoba w zbiorniku
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Do Rybaczki: dobieraj słownictwo, jak najbardziej :wink: Jestem gorącym zwolennikiem konkretnego i jasnego sposobu artykułowania swoich myśli oraz definiowania wszelkich rzeczy w sposób jednoznaczny i zrozumiały dla wszystkich. Skomplikowane?

A co do filtra wewnętrznego: zawsze filtr w moich akwariach jest pewnym elementem wystoju, który wykorzystuję tworząc układ zbiornika. Nad moim obecnym AquaEl 500 chętnie odpoczywają małe Endlerki, pod filtrem lubią chować się neony, za filtr (od bocznej ściany) wpływają trąc się tetry cesarskie. Obok jest duży korzeń dochodzący do powierzchni wody, tworzący kompozycję. Wypływ wody z filtra jest skierowany częściowo do góry (mały strumyczek) a główny wypływ jest przeniesiony w drugą część akwarium przewodem prowadzonym od wylotu. Przewód idący po powiechni wody wykorzystałam do zamocowania roślin pływających (paproci).
Jestem gorącym zwolennikiem filtrów wewnęrznych w akwariach do 126l.

Urażona się nie czuję.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

juz mam juz wszystko rozebralam na czesci juz wiem co i jak ;)
teraz tak czy gabke z koszyczkow moge przeciac na trzy poziome czesci i zamias nich wlozyc np ceramike i biokulki bo mam na skladzie?
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Możesz zrobić tak, że na wlot filtra zakładasz gąbke od jakiegoś filtra, a koszyki wypełniasz np. torfem, biokulkami, ceramiką itp.
Ja tak mam właśnie zrobione, na wlot nałożyłem gabke od aqua el'a, do dużego koszyka dałem keremzyt (wypalane kulki gliniane), a do małego torf.
Czołem :)
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

filtr juz smiga jest za cichy :cry: obnize potem poziom wody o 1cm zrobilam od razu zmiane zwirku jest cudo i wiecej miejsca tylko narazie bojek nie ma sie gdzei chowac
na wlocie jest gabka w srodku biokulki troche ceramiki[zapomnialam zabrac od chlopaka a juz lezala na biurku] i gabka
ODPOWIEDZ