glony w akwarium

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
arogals
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2004 12:22

glony w akwarium

Post autor: arogals »

Mam 200l akwarium i od początku nie mogę sobie poradzić z glonami. To małe rzęski ok. 2 mm długości i oblepiają szyby, rośliny na brzegach liści i kamienie na całej powierzchni. Nie mam pojęcia czym z nimi walczyć.
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Hmmm jaki kolor mają te glony? czy często czyścisz akwa? być może masz za słabe lub za mocne swiatło
-jeśli masz glony zielone to światło jest za silne, zmniejsz je, najbardziej porośniete glonami rośliny/liście usuń, systematycznie czyśc akwa,
-jeśli brunatne to zasłabe :)
do tego polecam intensywnie napowietzrac wodę i stosować się do systematycznego czyszczeni, resztki pokarmu które zalegają na dnie polecam bezzwłocznie usunąć :)

pozdro!
Master
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2004 15:00

Post autor: Master »

no ja mam podobny problemik glony sa w postaci rzesek oblepiaja wszystko co sie da i maja bialy co to moze byc?? z gory dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Od siedmiu lat zajmuję się akwarystyką.
Na początku miałem problemy z glonami, ale potem glony zniknęły.
A ja do tej pory nie wiem co było tego przyczyną :?: , ale powiem wam że od 6 lat to ja ani jednego glona w akwarium niewidziałem.
Mam kilka zbiorników i ani jednego glona, ale niestety nie moge ci powiedzieć co możesz zrobić z tymi glonami.
neonka
Posty: 16
Rejestracja: 11 lis 2004 13:20

Post autor: neonka »

Dołączam do walczących z glonami:-(

Problem mam właśnie w 200l akwarium:-( NA liściach pojawiły się na brzegach takie koszmrki koloru, hmmm ciężko to określić albo bardzo ciemna zieleń albo czarny:-) Od wczoraj zmniejszyłam czas oświetlania o godzinę zobaczymy co z tego wyjdzie:-)

Pozdrawiam
neonka
kiedyś wygram z tymi glonami:-(
Rafał02
Posty: 14
Rejestracja: 11 lis 2004 9:30
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Rafał02 »

Ja miałem na początku akwarium 65 litrów. Glony rosły jak szalone ale później nagle zniknęły po 4 miesiącach. Z tym że miałem oświetlenie 36W. Z początku próbowałem zasłaniać światło ale nic niedawało. Akwarium tak jakby sie musiało przyzwyczaić. Obecnie mam zbiornik 112l i odrazu przy kupnie akwa kupiłem 2 świetlówki power glo i z sery: plant.
i glonów niema. :]
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Post autor: AMNESIAC »

To ja też dorzucę trzy grosze o glonach, a właściwie ograniczę się z lenistwa do wrzucenia linka...
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
ODPOWIEDZ