Jaki nawóz?

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Pirat
Posty: 10
Rejestracja: 14 paź 2006 10:33
Lokalizacja: Jaworzno

Jaki nawóz?

Post autor: Pirat »

Jaki nawóz polecacie aby roslinki ładnie rosły?
Co waszym zdniem jest najlepsze dla roslin i ryb?
200L - światło (2X39) + (2X18)
35 Neon Inesa
5 Żałobniczka
2 Cytrynka
3 Otosek
3 Kirysek
4 Palety
3 Glonojady
Awatar użytkownika
pszczółka
Posty: 314
Rejestracja: 26 wrz 2006 8:32
Lokalizacja: Puławy

Post autor: pszczółka »

Ja stosuję nawóz w kulkach Filtus, polecony przez Mireks'a (wg instrukcji na opakowaniu, ważne by nie przedawkowac) i uważam, ze się sprawdza. tej samej firmy jest też nawóz w płynie- jako preparat uzupełniający, ale ja tego do akwa nie leję :wink:
wróciłam :)
Pirat
Posty: 10
Rejestracja: 14 paź 2006 10:33
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Pirat »

A co sądzicie o SERA Flore PLUS?
200L - światło (2X39) + (2X18)
35 Neon Inesa
5 Żałobniczka
2 Cytrynka
3 Otosek
3 Kirysek
4 Palety
3 Glonojady
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

Pirat pisze:A co sądzicie o SERA Flore PLUS?
zeby racjonalnie stosowac nawoz-najpierw muisz zaopatrzyc sie w testy tj:
NO3, PO4. dawki nawozow mikro/makro nalezy usatlic tak aby codzinne stezenie ww parametrow w akwa bylo zblizone odp do: 10-15 mg/l i 0,5 mg/l.

przynajmniej na poczatku zaleca sie sprawdzac ww testami wode w akwarium 3 razy dziennie. rano , w polowie dnai akwariowego i wieczorem. dzieki temu bedziesz wiedzial jak akwa zzera nawozy w ciagu doby
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
baku
Posty: 115
Rejestracja: 19 sty 2006 14:27
Lokalizacja: Chojna

Post autor: baku »

jabol mam pytanie ja swoj swierzy baniak zalałem tydzien temu i dzisiaj poraz pierwszy wlałem po 1m NO3 i PO4 a takze Fe ( PGF) czy powinienem tez zastosowac PGC. Czy np jeszcze nie. Narazie te zwiazki sa zerowe i mam zamiar pomału takimi dawkami co 3 dni lac. baniak 112l CO2 i 4x18W
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

baku pisze:jabol mam pytanie ja swoj swierzy baniak zalałem tydzien temu i dzisiaj poraz pierwszy wlałem po 1m NO3 i PO4 a takze Fe ( PGF) czy powinienem tez zastosowac PGC. Czy np jeszcze nie. Narazie te zwiazki sa zerowe i mam zamiar pomału takimi dawkami co 3 dni lac. baniak 112l CO2 i 4x18W
1)zeby racjonalnie stosowac nawozy potrzebne sa testy !!!!! na oko chlop w szpitalu umarl - poza tym w razie problemow jak mozna bedzie zdiagnozowac przyczyne???

2)nie wiem - bo nigdy nie uzywalem wyrobow AA....

3)zerknij na to:
http://www.akwarium.org/urzadzanie.php?id=72

zwlaszcza na pkt 3-6
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
baku
Posty: 115
Rejestracja: 19 sty 2006 14:27
Lokalizacja: Chojna

Post autor: baku »

testy mam na NO3- PO4 -FE- NO2-Tww Two- pH ( SERY) a reszta TETRY . Chodzi mi o to wiesz czy podawac Mikro elementy czy za wczesnie bo na dniach mam dostac jeszcze PMDD wiec dlatego pytam
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

baku pisze:testy mam na NO3- PO4 -FE- NO2-Tww Two- pH ( SERY) a reszta TETRY . Chodzi mi o to wiesz czy podawac Mikro elementy czy za wczesnie bo na dniach mam dostac jeszcze PMDD wiec dlatego pytam

po to link do strony apropos podobnego sposobu zakladania akwarium

poza tym nie jest przeonany aby stosowac nawozy roznych producentow

poza tym muisz oamietac ze baniak masz nieustabilizowany: tzn musisz pamietac ze cykl azotowy bedzie wchodzil w rozne fazy "przeobrazenia" azotu: amoniak-azotYny-azotAny, dlatego tez nalezy uwazac zeby jeszcze bardziej nie zdestabilizowac zbiornika
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

baku pisze:testy mam na NO3- PO4 -FE- NO2-Tww Two- pH ( SERY) a reszta TETRY . Chodzi mi o to wiesz czy podawac Mikro elementy czy za wczesnie bo na dniach mam dostac jeszcze PMDD wiec dlatego pytam

po to link do strony apropos podobnego sposobu zakladania akwarium

poza tym nie jestem przekonany co do tego - aby stosowac nawozy roznych producentow

poza tym muisz oamietac ze baniak masz nieustabilizowany: tzn musisz pamietac ze cykl azotowy bedzie wchodzil w rozne fazy "przeobrazenia" azotu: amoniak-azotYny-azotAny, dlatego tez nalezy uwazac zeby jeszcze bardziej nie zdestabilizowac zbiornika
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
ODPOWIEDZ