Długosc zycia gupików Endlera

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Robi
Posty: 27
Rejestracja: 16 cze 2006 11:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Robi »

BARA pisze: mam trzy dorodne pary gupiekówEndlera do oddania.
Mam pytanie do Basi. Hodujesz endlerki, a ja dopieroz nimi zaczynam i ciekawi mnie jedna rzecz, a mianowicie ich długość życia, bo różne źródła podają krańcowo różne liczby i zastanawiam się jak to jest u Ciebie w praktyce ?
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Endlery żyją stosunkowo krótko, do dwóch lat maksymalnie. Po urodzeniu dosyć szybko rosną i osiągają dojrzałość do rozrodu już po dwóch - dwóch i pół miesiącach. Samce wybarwiają się nie tak, jak normalne gupiki (każdy kolor po kolei), ale ich kolorystyka pojawia się cała od początku, tylko bardzo słabo widoczna i z czasem nabiera pełni.

W dobrych warunkach Endlery mnożą się szybko, chociaż w miocie jest najczęściej do tylko 5-7 młodych.

Starzenie się Endlerów jest dosyć przygnębiające. Samice chudną i to dosyć mocno, nie chcą jeść i umierają pod powierzchnią wody w nocy. Stare samce mocno blakną i nie rozpościerają płetw. Są apatyczne i smutne. Odchodzą jak samice.
Nie miałam za dużo okazji obserwować stare Endlery, ale tym, które u mnie zeszły, zapewniłam na ostatnie dni spokojny kąt w mniejszym (bez innych ryb, ale urządzonym z dnem i roślinami) akwarium kwarantannowym. Po wpuszczeniu do tego mniejszego i bardziej ocienionego zbiornika stare Endlery wyraźnie się uspokajały, nie szukały kąta i ukrycia, ale pływały sobie po całym zbiorniku nie nagabywane przez inne ryby. Samice nawet zaczynały podjadać ulubione płatki.

:(

napisałam "gupiekówEndlera"? Przepraszam, już poprawiam. Powinno być : gupików Endlera.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Robi
Posty: 27
Rejestracja: 16 cze 2006 11:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Robi »

Dziękuję za wyjaśnienia.
Nie czepiałem się literówki, a cytat zastosowałem tylko po to, żeby podkreślić, że pytanie adresuję do Ciebie.
Pozdrawiam
Robert
Didas16
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2006 7:01

Post autor: Didas16 »

a ja mam do oddania 20 takich gupików
hodowałem je ale przeniosłem się na skalary

hoduj przez "h" ;) Chemik4
Sylwek707
Posty: 25
Rejestracja: 20 maja 2006 15:18
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Sylwek707 »

:)
<>SYLWESTER<>
figa19
Posty: 47
Rejestracja: 16 cze 2006 18:57
Lokalizacja: okolice Bielska - Białej

Post autor: figa19 »

a skąd jesteś??
ODPOWIEDZ