Paletki

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotrek88
Posty: 19
Rejestracja: 16 paź 2006 10:55
Lokalizacja: kozizad

Paletki

Post autor: piotrek88 »

Witam
Zamierzam w przyszlym tygodniu wpuscic 4 paletki. Moje pytania dotycza przygotowania akwa i dotychczasowej obsady. Mianowicie posiadam teraz 4 kosiarki, 2 akary czerwonobrzuche,40nenkow innesa dłogonos.
pH ok 6, NO3 0-5, podaje CO2 i jest kosta napowietrzajaca. Wszystkie porady bardzo mile widziane.
Dziekuje za posty od Owl`a \
POWIĘKSZMY POPULACJE KÓZ
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

Post autor: dafik »

po raz kolejny przypominam o opcji zmień i regulaminie, nie psizemy postu za postem, opcja edytuj... S.



pH 5,5-7,8 a zapomnialem wszystko jest napisane w temacie ,,O paletkach" poniżej tego
-------------------
Moim skromnym zdaniem, robiąc częste podmiany spowodujesz, że wzrost ich będzie szybszy. No i to co wielu hodowców podkreśla: staraj sie trzymać w jednym akwa ryby o podobnym rozmiarze, prawdopodobnie wtedy lepiej rosną...

Jest jeszcze kilka czynników:
- odpowietni osprzęt do zapewnienia dobrych parametrów wody - testy do wody, RO, filtry itp.
- duża ilość czasu na opiekę nad rybkami
- spora wiedza na ten temat.
--------------
W miere możliwości postaraj się zapewnić paletką jak najwięcej przestrzeni i by nie było "efektu przepychanki" wielu doświadczonych akwarystów uważa, że najlepszym pokarmem jest świeże serce wołowe lub indycze.. Choć przygotowanie go zajmuje troszke czasu napewno odegra się to na kolorystyce i zachowaniu ryb Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


no dobra coś napisze. Idealnymi parametrami dla nowych nabytków jest pH 6,5 GH 8-12 KH 4 i temp.30-32(32 tylko w pierwszych dniach ).
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Napisz cos konretnego o swoim akwa pojemnosc i pozostale parametry
Jesli ryby bierzesz od chodowcy to o parametry musisz pytac jego a jesli ze sklepu to najpierw sprawdz podejscie sprzedawcow do tematu
Czyli ich pytasz o parametry wody jak uslyszysz ze siedza na kranie bo na nim czuja sie doskonale to idz lepiej do innego bo z takiego to tylko chorob i problemow sobie naniesiesz
Airgun H... :-P
Awatar użytkownika
piotrek88
Posty: 19
Rejestracja: 16 paź 2006 10:55
Lokalizacja: kozizad

Post autor: piotrek88 »

Akwa 240L pozostalych parametrow nie znam :( ale kupie testy
POWIĘKSZMY POPULACJE KÓZ
Awatar użytkownika
macioch
Pomocnik
Posty: 959
Rejestracja: 22 wrz 2006 11:18
Lokalizacja: chmielowice

Post autor: macioch »

no o gorszą obsadę trudno

paletki z długonosem i akarami

a nie lepiej po prostu 6-7 paletek, zrojniki i co najwyżej z 20 neonków?!?!
Awatar użytkownika
piotrek88
Posty: 19
Rejestracja: 16 paź 2006 10:55
Lokalizacja: kozizad

Post autor: piotrek88 »

macioch mój wujek ( juz dosc zaawansowanym akwarysta) ma paletki z 6 akarami i 20 cm długonosem i jest wszystko ok. 2 paletki biore od wujka i 2 kupuje w zoologicznym.
P.S macioch przykro mi ale co do obsady sie mylisz :wink:
POWIĘKSZMY POPULACJE KÓZ
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

hmmm... ja nie jestem znawca i niechce ublizac twemu wujkowi ale skoro on trzyma paletki z tymi rybami to chyba jednak nie ma pojecia o akwarystyce i na twoim miejscu nie bralbym z niego przykladu
akwa 540L
Awatar użytkownika
piotrek88
Posty: 19
Rejestracja: 16 paź 2006 10:55
Lokalizacja: kozizad

Post autor: piotrek88 »

No to prosze o uzasadnienie dlaczego akurat nie moga byc z tymi rybami :lol:
POWIĘKSZMY POPULACJE KÓZ
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

z góry przepraszam za ten link to nie jest reklama innego forum poprostu tu jest bardzo wiele informacii na temat paletek po których przeczytaniu autor tematu byc moze uswiadomi sopbie dlaczego paletki nie powinny byc trzymane z owymi rybami
http://www.discus.org.pl/forumsm/
Ostatnio zmieniony 19 paź 2006 21:24 przez jasku, łącznie zmieniany 1 raz.
akwa 540L
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

piotrek88 no niestety osobiście też przychylę się do wypowiedzi poprzedników co do paletek. To bardzo wrażliwe ryby, być może żyły/zyją w innych zbiornikach z inną obsadą, ale takowej jak podałeś nie polecam. Wiem to z teorii i z doświadczenia, bo jakis czas sam jestem posiadaczem i hodowcą paletek :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ