Jaki filtr zewnętrzny??? 140l. żyworódek

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
jasenka
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2006 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Jaki filtr zewnętrzny??? 140l. żyworódek

Post autor: jasenka »

Jestem nowa na forum, więc wszystkich pięknie witam :-).

Mam akwarium około 140 litrów. Po wieloletnich eksperymentach z rozlicznymi gatunkami ryb powróciłam właśnie do korzeni i akwa zamieszkują obecnie gupiki (sztuk 5), mieczyki (sztuk 4), molinezje (sztuk 3) + dwa (może nie do końca tu pasujące, ale moje ukochane) glonojady syjamskie. Pływa to wszystko pomiędzy paroma korzeniami, trawą (Vallisneria) i anubiasami.

Ogólnie nie mam dla akwarium za dużo czasu, bo pół roku temu zostałam mamą i dziecko zajmuje mnie w 99%. Szczerze mówiąc, gdyby nie to, że syn posadzony przed zbiornikiem wrzeszczy z radości jak opętany, to prawdopodobnie akwarium powędrowałoby na jakiś czas do piwnicy.

No ale jest :-).

W tej chwili pracuje w nim dość już wyeksploatowana filtracja wewnętrzna marek Aqua-El i Tetra. Ale czas chyba najwyższy zamienić toto na kubełek zewnętrzny.

No i tu pojawia się pytanie! Co kupić i za ile warto??? Nie stać mnie na nówkę–sztukę zupełnie, bo większość kasy idzie na pieluchy i inne takie. Dlatego planuję zakup używanego filtra na Allegro. Ale postanowiłam najpierw poradzić się doświadczonych, coby nie walnąć jakiejś gafy i nie wyrzucić pieniędzy w błoto.

Poradźcie więc, po pierwsze – co?, a po drugie na co zwracać uwagę?

Bo znalazłam np. to: http://www.allegro.pl/item134107891_ehe ... ratis.html
ale nie wiem, czy to coś warte i o co ewentualnie pytać sprzedającego?

Będę wdzięczna za wszelkie rady i sugestie.
ODPOWIEDZ