Akwarium CAYMAN 110

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
gosia3001
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2006 12:18

Akwarium CAYMAN 110

Post autor: gosia3001 »

Witam wszystkich serdecznie
Od pewnego czasu ambitnie czytam to forum bo planujemy z mężem kupić akwarium. Pojechaliśmy po nie we wtorek i tu zaczyna się problem :( . Ja chciałam akwa 240 litrów,filtr Tetra Ex 1200,grzałke Jager a mój mąż wypatrzył akwarium Cayman 110, które ma wbudowany filtr i grzałke. I w związku z tym mam do was pytanie, czy ten sprzęt w tym akwa jest dobrej jakości i czy warto je kupic, bo szczerze mówiąc to ja nie bardzo wierze w rzeczy typu 3 w 1

http://www.rybarium.pl/htm/index.php?cm ... ekran=&by=

Na tej stronie jest to akwarium
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi
Gosia
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Od razu rzuca mi się w oczy bardzo małe oświetlenie, tylko 2x30W, to o wiele za mało do zbiornika 230l.

Szczerze: nie kupowałabym tego akwarium. Wolę sama dobierać osprzęt.

A cena jest zabójcza...
Takie awarium można złożyć za połowę tej ceny.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Generalnie to tak - te akwaria Cayman oczywiscie fajnie. Wszystko w jednym polaczone, zabudowane, jedna wtyczka i gra. Jednakże niestety nie masz wiele możliwosci dodatkowej adaptacji. Jest to po prostu taki akwarystyczny kombajn, dla mniej wymagających. Oczywiscie zapewne odpowiednio spełnia swoje zadania. Jak już pisała przedmówczyni niestety oświetlenie nie za specjalne, jednakże jeśli bedziecie kupowac akwarium normalne z oryginalną pokrywą również będzie sprawa podobna, zatem az tak nie jest to zniechęcające. Reasumując, akwa fajne sam kiedyś takowe ogladałem i sie przymierzałem, jednakże niewiele już w nim zadziałas w kwestii zmiany filtra, grzałki...chyba ze cos dodatkowego. Jeśli nie będziesz miałą wygórowanych wymagań to myślę ze dla początkującego akwarysty jako przymierzenie się do akwarystyki to bardzo dobre i wygodne rozwiązanie.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ