Śnięcie skalarów

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Sprawdziłam w Googlach to, co podałeś Sumie. Niestety, nie ma żadnych stron polskich na temat podanych przez Ciebie ryb, podejrzewam więc, że są u nas kompletnie nieznane.

A na temat Pterophyllum lepoldi w necie jest tylko jedna strona niemiecka i jedna czeska. Nic więcej Google nie podają. Trochę wiecej jest o P. dumerili.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Ze sa nieznane to nieznaczy, ze nie istnieja :wink:
Sa to dosc male gatunki. Dorastaja maksymalnie do 10-12cm dlugosci.
Nadaja sie juz do hodowli w akwa o wysokosci 40cm.
Czesc Marcin!
marrcin
Posty: 38
Rejestracja: 07 lis 2006 9:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: marrcin »

Witam ponownie! czesc Sumie!
Dziękuję za komplement Bara. Tak mi się miło zrobiło że pociągne temat :) Możesz mi powiedzieć co tak Ci się spodobało w moim akwarium?
Zapytam jeszcze przy okazji o wgłebke. Czy należy jej zrobić jakąś "zagrode" żeby sie nie rozproszyła po całym akwarium czy po prostu można ją wrzucić i pozostawć samej sobie?
pozdawiam!
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Hej Marrcin,

patrząc na zdjęcie Twojego zbiornika widać od razu, że jest świeżo założone, ale z głową. Większe rośliny na tył akwarium, małe z boku i przodu, korzenie, ceramika (ta pośrodku, jak obrośnie mchem będzie super) pasują do wystroju. Oczywiście, wygląd po pewnym czasie nieco się zmieni, rośliny zaczną rosnąć i akwarium straci swoją świeżość, ale wtedy zacznie wyglądać bardziej naturalnie.

Co do wgłębki, to proponuję ją puścić swobodnie po powierzchni wody. Będzie rosła w "kłebuszkach" i przemieszczała się razem z ruchem wody, powodując ocienienie coraz to innej części dna. W przyrodzie nie ma całkowitej stabilności, ale wciąż wygląd wszystkiego się zmienia. Również strumieni i rzek, z których pochodzą Twoje ryby.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
marrcin
Posty: 38
Rejestracja: 07 lis 2006 9:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: marrcin »

Dzieki za odpowiedź, :)
sporo juz się tu dowiedziałem.
Pozdrawiam!
marcin
ODPOWIEDZ