brzanki

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
danysan
Posty: 30
Rejestracja: 26 mar 2006 17:37
Lokalizacja: Działdowo

brzanki

Post autor: danysan »

mam pytanko czy można hodować brzanki sumatrzańskie razem zbrzankami różowymi?????
70 litrów ogólniak
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Oczywiście można, aczkolwiek lepiej zostać przy jednej odmianie sumatrzańskich lub różowych. Osobiście wybrałabym te pierwsze :)
Per aspera ad astra

Obrazek
Pavel
Posty: 73
Rejestracja: 17 paź 2006 15:48

Post autor: Pavel »

witam
Jeśli masz ogólny zbiornik, to ja osobiście polecłbym Ci rózowe zwłaszcza odmianę weloniastą , ze względu na to że są bardziej towarzyskie niż sumatrzańskie, które potrafią być czasami naprawde wścibskie. Jedyny minusik to jest to że rózowe rośną nieco większe niż sumatry i z tego względu potrzebują nieco więcej miejsca do pływania. Z reguły brzanki są rybkami które chćą się wyszaleć po akwarium, więc pamiętaj o tym.
Pozdro Pavel
Awatar użytkownika
danysan
Posty: 30
Rejestracja: 26 mar 2006 17:37
Lokalizacja: Działdowo

Post autor: danysan »

dzieki za odpowiedzi wybiore brzanki sumatrzńaskie mam zamiar dołożyć jeszcze brzani sumatrzańsie zielone a i nie mam ogólnego zbiornika bede miał same brzanki i jakas ekipe czyszcząca
70 litrów ogólniak
Awatar użytkownika
dafik
Posty: 214
Rejestracja: 12 wrz 2006 18:28
Lokalizacja: poznań

Post autor: dafik »

jeżeli wpuścisz odmiane weloniastą i brzanki sumatrzańskie na90% będą ,,welonki'' miały poobgryzane płetwy ja polecałbym
brzanki różowe weloniaste
brzanki zielone
ja sam mam taką obsade i żyją w zgodzie no może czasami zielone podbierają żywy pokarm różowym ale BARDZO żadko
112l
-para ramirezek
-6 miedzików
-1 brzanka zielona (reszta zdechła)
- teraz już 3 kiriski
Awatar użytkownika
danysan
Posty: 30
Rejestracja: 26 mar 2006 17:37
Lokalizacja: Działdowo

Post autor: danysan »

dzieki ale niebede miał weloniastych tylko zwykłe ale zastanowie sienad twoją propozycją :D
70 litrów ogólniak
ODPOWIEDZ