czy pielegnice kakadu i ramireza moga zyc w 1 akwarium?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
lukasdrugi
Posty: 66
Rejestracja: 08 paź 2006 10:41

czy pielegnice kakadu i ramireza moga zyc w 1 akwarium?

Post autor: lukasdrugi »

Czy parka pielegniczek ramireza mogla by zyc razem w akwarium z parką / haremem pielegniczek kakadu?

akwarium ok 90 l
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Tak, jeśli bedzie odpowiednia ilość roślin i kryjówek to bedzie wszystko ok
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
lukasdrugi
Posty: 66
Rejestracja: 08 paź 2006 10:41

Post autor: lukasdrugi »

suuuper, a co moglbym do nich jeszcze dac? stadko neonow, rodostomusow czy cos takiego i jakies rybki malutkie do sprzatania?
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam,uwazam ze trzymanie kakadu z ramirezkami w tak malym akwarium nie jest dobrym pomyslem.Kakadu sa o wiele bardziej agresywne niz ramirezki i prawie na 100% to sasiedztwo zle sie skonczy dla ramirezek.
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
rados
Posty: 191
Rejestracja: 28 paź 2006 14:32
Lokalizacja: Łuków

Post autor: rados »

Ponadto kakadu są znacznie większe od ramirezek, akwarium chyba jednak zbyt małe dla obu gatunków, proponuję skupić się na jednym np. kilka ramirezek
lukasdrugi
Posty: 66
Rejestracja: 08 paź 2006 10:41

Post autor: lukasdrugi »

kurcze to mnie zalamaliscie bo liczylem na 2 wieksze gatunki.

to co polecacie? dokupic ramirezek?
neony chce dac - 2 stadka
np jedno neonow a 2 razbor albo innych neonow
no i ekipe sprzatajaca.

Sprzedawca ale taki dosyc kumaty bo czesto sie go pyta m o rozne rzeczy i odpowiada rozsadnie, nie tylko moim zdaniem. slowem chlop sioe zna ma akwa 1500 l i znajomi mi to potwierdzili. i on powiedzial ze nie ma wiekszych przeszkod, mimo ze i jedne i 2 sa terytorialne to moga zyc ze soba jedne obiora sobie jedna strone akwa 2 druga.

w zasadzie bylo by ie najgorzej bo mam 2 korzenie wiec jakby wygrodzone tym 2 osobne przestrzenie i kryjowki.
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam,ramirezki sa wymagajacymi rybkami jezeli chodzi o parametry wody( sa bardzo wrazliwe na poziom azotanow) wiec mniej klopotow bedzie z kakadu.
Jesli chodzi o ryby towarzyszace to proponuje drobnoustki ( przy neonach zapomnij o narybku pielegniczek).
Najlepsza ekipa sprzatajaca to opiekun akwa z odmulaczem :wink: -mozna dodac kilka otoskow zeby zajely sie glonami.
To co powiedzial Ci sprzedawca o obraniu sobie stron przez kakadu i ramireki to prawda tylko ze strona kakadu bedzie cale dno a ramirezek ciasne miejsce gdzies za filtrem :wink:
Pozdrawiam.
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
lukasdrugi
Posty: 66
Rejestracja: 08 paź 2006 10:41

Post autor: lukasdrugi »

ramirezki jush mam - parke wiec o kakadu musze zapomniec :( a o narybku nawet nie myslelem, moze kiedys ale to kotnik im zalatwie.

to co bys dodal do ramirezek? i po ile sztuk? tak zeby wypelnic akwa jusz do konca - uupelnic obsade. (wliczajac w to ekipe sprzatajaca)
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam,moja propozycja:
-1+1 ramirezki
-10x drobnoustek np obrzezony lub trojpregi
-5 x otosek
Pozdrawiam

Ps Jaki masz filtr i jakie masz parametry wody?
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
lukasdrugi
Posty: 66
Rejestracja: 08 paź 2006 10:41

Post autor: lukasdrugi »

a tak z ciekawosci ile litrow trzeba na pyszczaki?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

od 200 litrów w zwyż
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
lukasdrugi
Posty: 66
Rejestracja: 08 paź 2006 10:41

Post autor: lukasdrugi »

Jak wspomnielem kupilem parke ramiereza, ale teraz jak widze po ich zachowaniu to zaczynam watpic ze to parka, jedna ramirezka i tylko ta jedna wiecznie zapedza 2 z filtr, nie pozwala jej sie nawet wychylic, jak spr czy to samiec i samica, sa w zasadzie identyczne ta ganiana jakby troszke bardziej wyraziste kolory ma.
rados
Posty: 191
Rejestracja: 28 paź 2006 14:32
Lokalizacja: Łuków

Post autor: rados »

Dokup jeszcze ze 2 ramirezki niech się same dobierają w pary, co do neonów w rozsądnej ilości to wydaje mi się, że ramirezki powinny sobie poradzić z obroną ikry i narybku, przynajmniej częći.

PS. Co do Malawi jeden magik proponował mi Malawi w 112l. z 8 rybek i będzie grało i to z jednym wewnętrzym filtrem, ale to chyba przesada osobiście sądzę, że 150l. wystarczy z odpowiednią obsadą np. Labidochromis 2-3 samce i 8-10 samic.
lukasdrugi
Posty: 66
Rejestracja: 08 paź 2006 10:41

Post autor: lukasdrugi »

czy to normalne ze pielegnice ramiereza zjadaja i neonki? <male sa neonki>
rados
Posty: 191
Rejestracja: 28 paź 2006 14:32
Lokalizacja: Łuków

Post autor: rados »

Zależy jak małe neonki, myślę że jeżeli około 1 cm to neon powinien sobie radzić.
Ale widziałeś, że ramirezka skonsumowała neona?, bo jeżeli nie to stawiałbym na inną rybę, pogoni to i owszem ale zabójstwo...
ODPOWIEDZ